Wprowadzenie

Na dobrym początku

Zanim rozpoczniemy grę na dobre, pojawi się na ekranie Profesor Birch i powie nam kilka słów o Pokémonach. Będzie to wyglądało mniej więcej tak, jak to zwykło już bywać w każdej poprzedniej edycji tych gier, stworzonej na GBC, tyle że z Profesorem Oakiem. W czasie wypowiadania monologu, zademonstruje nam on Azurilla, jednego z nowych Poków, których w grze dodano naprawdę sporo. Kiedy doktorek skończy mówić, zostaniesz zapytany o swoją płeć.

Kwestia płci

Chłopiec
Chłopiec

No cóż, może to nie stanowić dla wielu zbyt istotnego problemu, ale ponieważ stworzyliśmy solucję uniwersalną, toteż winniśmy ten problem rozwiązać. Ogólne różnice to przede wszystkim wygląd postaci. Wiadomo, że jeżeli weźmiemy chłopca, automatycznie oprócz tego, że będziemy się poruszać ową postacią, to ulegnie drobnej zmianie ogólna kolorystyka. Każda postać ma swoje charakterystyczne cechy. I tak płeć piękna będzie cechować się różowym kolorkiem zarówno w swojej torbie na pasek, jak i kilku innych itemach. Co do «mężczyzn», będą oni musieli zadowolić się kolorkiem niebieskim.

Dziewczynka
Dziewczynka

Co więcej, w zależności od image’u postaci, zależeć będzie gdzie będziemy mieszkać w miasteczku Littleroot. Chłopcy wprowadzą się do chatki po lewej, dziewczynki zaś po prawej stronie.

I to już prawie koniec, a raczej początek

Tak więc już kończymy początkowe wypociny. Jest jeszcze tylko jedna rzecz , o której warto wspomnieć. Otóż, w tej grze imię naszego rywala/rywalki jest nam narzucone z góry. Jeżeli córką Profesora Bircha ma być ona, wówczas zwać się będzie MAY, jeżeli zaś on, będziecie mieli przyjemność poznać się z BRENDANEM. No to chyba tyle, czas zacząć rozgrywkę.