Droga 104, Las Petalburski

Południowa część Drogi 104
Południowa część Drogi 104

Na północ wiedzie droga, na północ…

No to zaczynamy. Tutaj nie mamy zbyt wiele do roboty, gdyż jest to pierwsza, bardzo krótka i wcale nie warta zachodu część trasy 104. Tak więc gdy tylko złapiemy stworki, jakie nas interesują, pokonamy trenerów i zerwiemy Berry’ier, możemy wejść do lasu, gdzie czeka nas…

Ogień i woda po raz pierwszy

Tak, wchodząc tutaj przypominamy sobie, jak wielki sentyment do wszelkiego rodzaju puszcz i borów mają twórcy Pokemona. Także i tutaj jest sporo rzeczy do zrobienia i spory odcinek do przejścia. Tyle naszego, że w przeciwieństwie do starszych wersji nie ma tu tyle trawy z dzikimi Pokami. Udajmy się narazie w prawo, gdzie trafiamy do „ślepej uliczki”, a następnie kierując się na południe wychodzimy z lasu. Podnosimy Pokeballa i wracamy do lasu, nie przeskakując murku. Wchodzimy do trawy i zbliżamy się do pustego kwadratu, leżącego pośrodku trawy. No i proszę, Potion znalazło się w naszym plecaku. Musimy pamiętać, że tutaj takich rarytasków jest więcej. Idziemy na prawo, pokonujemy Bug Catchera, podnosimy Paralyz Heal i skręcamy w lewo. A tutaj… Jakiś facio w zielonym kubraku pyta nas o Schroomischa, a następnie wykorzystuje jako ochroniarza przeciw członkowi Zespołu Magma/Aqua !!! Takim właśnie sposbem przyszło nam zaznajomić się z grupą przestępczą, która w Hoenn sieje postrach. Oponent ma Pochyenę na 7 Lv. i nie jest zbyt trudny, jeżeli solidnie trenujemy. Za wygraną dostajemy Greate Balla. Potem wystarczy iść ciągle na północ, pokonać trenera i podnieść Ether, aby znaleźć się przy wyjściu.

UWAGA! Zanim wyjdziemy z lasu, poszukajmy w krzakach Pokemona, nazwanego Slakoth. Co prawda nie wydaje się on być mocny, ale w rzeczywistości, gdy ewoluuje, staje się jednym z lepszych Poków. Gdy już wszystko zrobione i nowy członek dołączył do drużyny, możemy wrócić na Route 104.

O kwiatkach, bliźniaczkach i kilku rzeczach…

Las Petalburski
Las Petalburski

Po wyjściu z lasu, idziemy za sklep, gdzie oprócz Potion, podnosimy z pustych prostokątów PokeballSuper Potion, następnie wchodzimy do domu. W środku można kupować kwiaty do wystroju tajnych baz, ale na razie możemy tylko o tym pomarzyć. Wrócimy tu jak zarobimy trochę kasy i dostaniemy odpowiednie TM. Tymczasem od trzech miłych pań otrzymamy: Wailmer PailAspear Berry. Po wyjściu z domku czeka nas droga na… wschód. Musimy pokonać dwie trenerki i dostać się do mostu. Na mostku czeka na nas dwie dziewczynki. Nie reagują, dopóki do nich nie przemówimy. Dopiero wtedy zacznie się nasza pierwsza walka 2 vs 2. Jeżeli nasze Poki są w dobrym stanie, nie powinna stanowić dla nas żadnego problemu. Kończymy przeciwniczki i udajemy się dalej w kierunku północnym, aż w końcu trafiamy do Rustboro City.