Lavaridge Town

Sala Lavaridge w R/S
Sala Lavaridge w R/S

Czwarty lider

Po zejściu do miasteczka uleczmy Pokemony. Dobrze by było, gdyby w naszej drużynie znajdował się jakiś wodny typ Poka, ponieważ nasz kolejny przeciwnik używa ognistych Pokemonów. Po wejściu do Gymu zauważymy od razu coś, co przypomni nam zapewne teleporty w Gymie z Safranii, gdzie Liderką była Sabrina. W tej sali jest podobnie, tyle że są tu gejzery i trzeba się troszkę więcej pochodzić. Bonusem utrudniającym WIELU osobom przejście tego Gymu jest mgła. Aby przejść salę, musimy działać rozważnie. Pamiętajmy, że są zazwyczaj 4 otwory. Z jednego weszliśmy, w drugim siedzi trener, a jeden z dwóch pozostałych to ten «właściwy» otwór, prowadzący do liderki. Myślę, że to dostatecznie dużo, aby sobie poradzić. Jak już wspomniałem, najlepiej w Gymie spiszą się wodne Poki. Dobry wybór to także kamienny typ.

Zmieniony układ w Emerald
Zmieniony układ w Emerald

Po wygranej otrzymamy TM50 – Overheat i kolejną odznakę – Heat Badge. Dzięki niej możemy używać Strenght poza walką, a także wszystkie Pokemony do poziomu 50 będą nam posłuszne.

Kilka spraw na głowie

Po wyjściu z Gymu zaczepi nas rywal/rywalka i dostaniemy od niej Go-Gogle, dzięki którym będziemy mogli przemierzać pustynię. Jest jeszcze jedna rzecz do zrobienia w tym mieście. Wejdźmy do Poke-Centrum, a następnie przejdźmy do gorących źródeł. Pamiętajmy, aby mieć przy sobie 5 Pokemonów, a po rozmowie z jedną ze staruszek dostaniemy jajko z Wyanaut (dziecko Wobbuffet’a). Możemy teraz opuścić miasto, kierując się na wschód, przez pustynię, znanymi nam drogami, aż do Petalburg City.