Droga 119

Krótka charakterystyka terenu

Kto z nas nie uwielbia dziewiczej przyrody. Chyba każdy, także twórcy Pokemon. I tak np. w Pokemon Red, Blue czy Yellow spotkaliśmy się z tajemniczą i piękną Wyspą Morskiej Piany, Gold, Silver i Crystal zadziwiały nas Mt. Mortar czy Mt. Silver, natomiast Ruby i Sapphire… Tak więc Droga 119 ma być takim swoistym rezerwatem i labiryntem, gdzie żyją całe stada dzikich Poków i każden z nich jest równie wspaniały, jak i silny. Pierwszą rzeczą charakterystyczną są wysokie trawy. Nie można się w nich poruszać na rowerze, a czasami wręcz nie sposób uniknąć przechodzenia przez nie. Dodatkowo w tych trawach czają się trenerzy. Dodatkowo cały czas towarzyszyć nam będzie deszcz. Po przejściu przez pierwszą gęstwinę, idziemy cały czas na północ. Przechodzimy przez most na zachód, a później ponownie na północ. W końcu docieramy do dziwnego budynku, w którym kwaterę założył sobie…

Zespół Magma/Aqua

Na drodze do Fortree City stanął nam most, który na dodatek jest blokowany przez dwóch członków zespołu z Hoenn. Cóż, trzeba się ich pozbyć, a jedyny sposób to pokonać natrętów. Wchodzimy do budynku Instytutu Pogodowego (Weather Institute). W środku jest nieco pusto, jeżeli pójdziemy na lewo, znajdziemy łóżko. Klikając na nie możemy się uleczyć, na prawej stronie i piętro wyżej czeka nas potyczka. Jeżeli wygramy, Zespół ucieknie. My tymczasem zostawmy na chwilę jednego Pokemona, nie rozmawiając jeszcze z nikim. Wracamy na piętro i gadamy z panią po lewej. Dostajemy Powarun’a. Ten Pokemon jest świetny, gdyż w wyniku zjawisk meteorologicznych, może zmieniać typ i formę. Wracajmy jednak do naszej podróży. Po przejściu przez mostek spotkamy rywala/lkę. Po wygranej powinniśmy dostać HM02 – Fly. W tej chwili mamy znowu kilka dróg do wyboru.

Eksploracja

Na razie nie jesteśmy w stanie zrobić niczego bez 8 odznak, więc udajmy się na północ. Natomiast, gdy posiadamy już te odznaki i Waterfall, możemy troszkę poszperać. Płynąc na górę, znajdziemy Berry’ies, i na razie nic więcej. Możemy natomiast przebyć most, ale żeby tego dokonać, winniśmy mieć Acro BikeDevon Scope. Po przejściu przez kładkę, a raczej przeskoczeniu, przebywamy drugi z kolei mostek i docieramy pod kępę krzaków. Tutaj jest świetne miejsce na bazę, szczególnie jeżeli mamy deskę, by załatać dziurę w podłodze. To była taka tylko odskocznia. Idziemy dalej, przez następny mostek. Gdy go już przejedziemy, znajdziemy Rare Candy. Teraz pozostaje nam już tylko przejść do Fortree City.

Ukryty Kecleon

W północnej części drogi 119 znajdują się 2 ukryte Kecleony, z którymi można wejść w interakcję tylko wtedy, gdy gracz posiada Skaner Devon (Devon Scope), który można otrzymać na Drodze 120.

  • Obok torów rowerowych (tylko Ruby i Sapphire)
  • W ślepej ścieżce w pobliżu wejścia do Fortree City (tylko Emerald)
  • Na prawo od ostatniego Ninja Boya przed Fortree City, w zagłębieniu drzew