Sootopolis City

Sootopolis City
Sootopolis City

Legenda

Cóż, znaleźliśmy się tutaj nie wiadomo jak i dlaczego, nie mamy pojęcia, jaki związek z legendarnym Pokemonem może mieć ta mieścina. Otóż i to zostaje nam wyjaśnione.

Jeśli grasz w Ruby, Groudon wywołuje intensywne światło słoneczne, a w Sapphire – Kyogre powoduje ulewny deszcz. Każdy z tych dwóch Pokémonów szuka drugiego, aby go zgładzić. Jeśli grasz w Emerald, po przejściu przez Seafloor Cavern zarówno Groudon jak i Kyogre walczą ze sobą w samym sercu Sootopolis, powodując ciągłe wahania pogody pomiędzy silnym słońcem a ulewnym deszczem. Musisz to powstrzymać!

Na południowym krańcu miasta Sootopolis znajduje się woda. Na północny zachód od wody znajduje się PokéMart, w północnej części wody – Gym, a na północny wschód od wody – Centrum Pokémon. Udaj się na teren w pobliżu PokéMartu. Zamiast iść do PokéMartu, skorzystaj ze ścieżki na prawo od PokéMartu i idź na północ. Idąc tą ścieżką, spotkasz Stevena. Zabierze Cię on do Jaskini Początku (Cave of Origin), a jeśli grasz w Ruby lub Sapphire, spotkasz również lidera Gymu, Wallace’a.

W Ruby i Sapphire: Jaskinia cała jest pokręcona i okryta mgłą tajemnicy, którą musimy zgłębić. Aby ja zbadać, będziemy potrzebować umiejętności Flasha. Rozjaśniamy salę i idziemy na lewo, następnie na górę, by trafić do drabinki. Teraz schodzimy na dół i skręcamy na lewo. Jesteśmy w zamglonym korytarzu. Musimy teraz uważać, bo w tym miejscu znajduje się HM07 – Waterfall, które powinniśmy obowiązkowo znaleźć. Wygląda on jak zwykły item. W każdym razie wykonujemy jeden półokrąg w kierunku południowym, jeden w północnym i trafiamy do miejsca, gdzie odpoczywa legendarny Pok. Musimy go złapać, gdyż w grze spotykamy się z nim ten jeden, jedyny raz. Aby tego dokonać wystarczy Ultra Ball i porządne prańsko, które zostawi mu niewiele życia, pamiętać jednak musimy, że i on potrafi ostro walczyć, ewoluował aż na 40 poziom. Po wygranej wychodzimy z jaskini, idziemy uleczyć Poki i udajemy się do ostatniego Gymu.

W Emerald: W tej edycji Jaskinia ma znacznie zredukowaną rolę, po prostu wchodzimy do niej i rozmawiamy z Wallace’em, który szuka Rayquazy i podrzuca wskazówkę, że Rayquaza jest w Podniebnej Wieży (Sky Pillar). To sygnał, by się tam udać i zakończyć walkę. Aby dotrzeć do Podniebnej Wieży, udaj się na południe od Mossdeep City, aż dalsza podróż na południe nie będzie już możliwa, a następnie idź na zachód, aż dotrzesz do drogi 131. W części północnej, pośrodku tej drogi, znajduje się jaskinia. Wejdź do niej. Wejdź na szczyt Podniebnej Wieży i obejrzyj scenkę, a następnie wróć do Sootopolis City. Obejrzyj jeszcze jedną scenkę, a następnie znajdź Stevena, Archiego, Maxiego i Wallace’a przed Gymem. Porozmawiaj z Wallace’em, aby otrzymać HM07 – Waterfall. Następnie wejdź do Sootopolis Gym, aby rzucić wyzwanie Gym Leaderowi. Uwaga: Jeśli później wrócilibyśmy do Podniebnej Wieży, to czekałby tam Rayquaza gotowy do walki (pamiętajmy o Ultra Ball!).

Ruby i Sapphire: Wallace

Sala ta jest nieco specyficzna, otóż aby przejść nieco dalej, musimy uporać się z zagadką w lodowej podłodze. Na jeden kwadrat wolno nam stanąć tylko jeden raz, toteż powinniśmy iść bardzo ostrożnie i rozważnie. Pierwsze dwa «lodowiska» przejdziemy bez kłopotu. Trzecie także, jeżeli skorzystamy z poniższego obrazka:

Mistrz areny używa wodnych Poków. Jak wiadomo na wodę najlepiej użyć trawy i elektryczności.

Emerald: Juan

Zagadka logiczna w Pokemon Emerald został nieco zmieniona. W razie kłopotów możemy skorzystać tego planu:

Pokémon Sootopolis Gym map (Emerald) | Pokémon Database

Po ukończeniu łamigłówek zapisujemy i zagadujemy do lidera, gdy tylko będziemy gotowi.

Jeśli wygramy, dostaniemy TM03, troszkę kasy, oraz Rain Badge. Co więcej, będziemy mogli używać Waterfall poza walką. Mamy już wszystkie odznaki. Opuszczamy miasto i płyniemy na wschód…

Jako że niedługo czeka nas wielki szereg potyczek, teraz mamy okazję, by udać na zwiedzanie i wykonywanie misji pobocznych w miejscach, które wcześniej były dla nas niedostępne.