Oldale Town

Oldale Town
Oldale Town

Oldale można nazwać ostatnim przystankiem przed prawdziwymi zmaganiami w lidze. Cóż, z pewnością można to miasteczko porównać z Cheerygrove z wcześniejszych edycji gry. Zanim je opuścimy i skierujemy się na północ, mamy tu jedną rzecz do zrobienia. Dlaczego na północ? Otóż trasa 102 jest chwilowo niedostępna, gdyż jakiś Pokemaniac bada ślady kieszonkowego potwora. Cóż, rozglądamy się po mieście i szukamy pana w białym fartuchu, gdy już tego dokonamy, zacznijmy z nim konwersację, w wyniku której zostanie nam sprezentowany Poke-Mart, a także dostaniemy darmowe Potion. Nic dodać nic ująć, jak tylko tyle, że lepiej jeszcze udać się do Poke-Center i uleczyć chorego Poka, oczywiście jeżeli tego wymaga. Nie mamy tu już nic do zrobienia, czas wybrać się na spotkanie z przeznaczeniem.

Czerwony i niebieski

W mieście możesz zauważyć kilka unikalnych budynków, które wyróżniają się od reszty. Budynek z czerwonym dachem to Pokécenter, a ten z niebieskim dachem to Pokémart.

Pokécenter jest jak motel skrzyżowany z przychodnią. Tutaj możesz wyleczyć swoją drużynę, skorzystać z komputera i uporządkować go, a nawet połączyć się z innymi graczami na górze, jeśli masz kabel GBA Game Link!

Pokémart to twój sklep z wszystkimi potrzebnymi przedmiotami. W środku możesz znaleźć mikstury leczące HP, uzdrawiające status, a nawet przedmioty do dekoracji sekretnych baz! Każde miasto ma inne przedmioty w swoim Pokémarcie (jeśli je ma), więc sprawdź każdy z nich, aby niczego nie przegapić!