Lilycove City

Co by można zrobić…

Otóż znajdujemy się teraz w Lilycove City. Słodkie, ogromniaste miasto, które stanowi chyba coś w rodzaju ośrodka turystycznego. Jest tutaj wiele rzeczy do zrobienia. Pierwszą z nich jest odwiedzenie sklepu, tzn. Centrum Handlowego, w którym można kupić naprawdę wiele rzeczy, a także pamiątek. Niestety, lub stety, jak kto woli, przed wejściem do niego czeka na nas Brandon/May, z którym będziemy musieli walczyć. Nasz rywal/rywalka, nie powinna stanowić wielkiego problemu, szczególnie dlatego, że jego/jej Poki są na blisko 30 levelach, a będą to w zależności od startera, różnie dobrane ewolucje startera, Carvanha, Numel, Swellow i Shroomish. Po wygranej rywal odejdzie, jak widać nie jest zadowolony ze swoich postępów. Jest tu także kilka innych rzeczy do zrobienia. Można wziąć udział w Poke-Contest na poziomie Hyper, pozwiedzać muzeum, w którym puste miejsca na drugim piętrze zostaną wypełnione obrazami naszych Poków, które w owym konkursie zwyciężyły. To tylko jedna z wielu opcji, my musimy jednak się z kimś uporać, więc czas wyruszyć na plaże, położoną na wschodnim krańcu miasta.

Czyżby koniec?

Wejście od strony Lilycove City
Wejście od strony Lilycove City

Na piasku idziemy jak najbardziej to możliwe, w kierunku północnym. W końcu plaża się skończy, a my będziemy w stanie dojrzeć pewną jaskinię, usadowioną we wzgórzu. Czas ją zbadać. Aby tego dokonać, musimy tam podpłynąć. Jest to tajna kryjówka Zespołu Magma (tylko w Pokemon Ruby) lub Aqua (Sapphire i Emerald), wiec najwyższa pora oczyścić ją ze «śmieci». Na początku przywita nas strażnik z dwoma Poochyena na 32 poziomie, oczywiście, bez problemu powinien zostać pokonany. Idąc troszkę dalej, zauważamy dwa przejścia. Jeżeli wejdziemy na to po prawej, dostaniemy przedmiot, potem należy się wrócić. Teraz stańmy na lewej płytce. Udajmy się na prawo, koło basenu, by dotrzeć do pomieszczenia i walczyć z członkinią wrogiego zespołu i inny członek teamu. Oczywiście i z nimi zwycięstwo przychodzi nam łatwo. Podejdźmy do członkini, następnie zejdźmy troszkę na dół i na lewo, by wejść do następnego przejścia. Znajdziemy się w pokoju, gdzie znajdują się po trzy przejścia do wyboru. Cóż , czas na małą zgadywankę. Po jej przejściu znajdziemy dwa następne podłogowe teleporty. Lewy zaniesie do pomieszczenia z 4 przedmiotami. No cóż, przynajmniej tak to wygląda, dopóki nie przekonamy się, że dwa z nich to Electrode.

Wracamy i wybieramy ten po prawej, następnie wracamy, mijamy trzeciego z kolei członka, którego pokonaliśmy, na wschód od niego znajduje się kolejne przejście. Przejdźmy przez nie, pokonajmy czwartego już członka i udajmy się w prawą stronę, do następnego teleportu. Po schodach zejdziemy do pomieszczenia, gdzie pokonamy piątego członka, następnie przechodzimy przez drzwi i trafiamy na kolejną członkinie Aqua/Magma. Pokonajmy jej Zubata i zejdźmy do kolejnego przejścia. Teraz zauważymy następny otwór, ale zanim do niego wejdziemy, zatrzyma nas członek zespołu. Jest bardzo mocny, więc lepiej uważać. Po zwycięstwie i przejściu zobaczymy uciekającą po raz drugi łódź podwodną.

Teraz czas już wrócić na zewnątrz. Najlepiej użyć jednego z teleportów lub Escape Rope. Uleczmy poki w Lilycove i udajmy się, na wschód.

Kryjówka Zespołu Magma w Pokemon Emerald

Wejście przy Wyboistym Przejściu
Wejście przy Wyboistym Przejściu

Tylko w Pokemon Emerald: Lecimy do Lavaridge Town – to właśnie w okolicach tego miast znajduje się kryjówka tych oprychów. Udajemy się w prawo, trafiając do wejścia do Wyboistego Przejścia (Jagged Pass). Wchodzimy tam i wsiadamy na nasz Rower BMX (Acro Bike). Trzymając wciśnięty przycisk B, staramy się dostać wyżej (skaczemy po małych okrągłych głazach nieopodal belek). Zbliżając się do szczytu usłyszymy spadające głazy, by po chwili ujawniła się kryjówka Team Magma! Wchodzimy do środka.

Idziemy naprzód do momentu, kiedy napotkamy trzy możliwe do przesunięcia głazy. Przesuwamy ten na dole w lewo, podobnie, jak ten blokujący teraz przejście. Idziemy w górę, w prawo i na południe. Walczymy z przedstawicielem Team Magma. Idziemy w dół, trafiając do kolejnego pomieszczenia. Idziemy w prawo, a gdy pojawi się taka możliwość, w dół i w lewo. Pokonujemy dwóch członków TM, jak również tych niżej, biegających koło generatora. Idąc cały czas na południe, wchodzimy do jaskini (nie wychodzimy na dole) po lewej stronie.

Tuż po wejściu idziemy prosto w górę, by pozyskać Full Restore (zaraz po podwójnej walce). Wracamy nieco niżej i idziemy w prawo. Gdy zobaczymy kolejne schodki, wchodzimy po nich, walczymy z członkami TM i zabieramy Max Elixir. Wracamy, idziemy dalej w prawo i w górę. Wychodzimy przez drzwi i jedyną dostępną drogą (pokonując jednego oprycha) udajemy się, by pozyskać Rare Candy. Teraz wracamy się aż do początku, gdy wchodziliśmy do jaskini po lewej – tym razem idziemy przez drzwi na dole.

Od razu idziemy w lewo, walczymy z trenerem i schodzimy po schodach, idziemy w prawo i wchodzimy przez wejście. Tutaj łapiemy PP Max. Walczymy jeszcze z trenerem powyżej i wychodzimy z tego pomieszczenia i idziemy w dół, by zawalczyć z kolejną trenerką. Na końcu, zamiast iść do wyjścia, idziemy dalej, łapiąc Samorodek (Nugget). Dopiero teraz wychodzimy.

W nowym pomieszczeniu idziemy na południe i w lewo. Pokonujemy kolejnego złoczyńcę, a następnie toczymy podwójną walkę i kontynuujemy, podnosząc po drodze Max Revive. Idziemy cały czas tą samą drogą, by w końcu naszych oczom ukazał się lider Team Magma stojący nad morzem lawy, w którym natomiast zatopiony jest jakiś wielki Pokemon. Rozmawiamy z nim, gdy będziemy gotowi, by rozpocząć z nim walkę.

  • Od naszego ostatniego spotkania Maxie w znacznym stopniu podtrenował. Teraz jego Pokemony są na poziomie doświadczenia zbliżonym do 40!
  • Taktyka jednak jest ta sama. Mightyena jest Pokemonem, którego można pokonać praktycznie jakimkolwiek silnym żywiołowym atakiem.
  • Croba jest ewolucją bezużytecznego Zubata. To, co pozostało mu z poprzedniej formy to właśnie bezużyteczność. Nie powinno być z nim żądnego problemu. Jego atutem jest jedynie szybkość.
  • Camerupt jest niezwykle silnym ognistym Pokemonem. Zniszczyć go możemy efektywnie wyłącznie za pomocą wody – reszta ataków jedynie go muśnie, ze względu na jego wielką obronę.