Droga 106, Jaskinia Granitu

I stała się jasność

Po wyjściu z Gymu, uleczmy Pokemony i udajmy się na północny-zachód w kierunku jaskini. Zaraz przy wejściu zagadajmy do Hikera, a dostaniemy od niego HM05 – Flash. Potem nie pozostaje nam nic innego, jak udać się w głąb jaskini. można też, ale dopiero jeśli mamy szybki rower, wyjechać na osuwisko i poszperać w ukrytej części jaskini, gdzie kryje się mn. Rare Candy. Zaraz po zejściu na 1 piętro podziemne musimy użyć Flasha. Potem powinno pójść jak z płatka. Docieramy do końca krętych korytarzy, gdzie spotykamy Stevena, który daje nam TM47 – Steel Wing. Gdy już wszystko mamy zrobione, wracamy do Dewford, podchodzimy do Mr.Brineya i płyniemy w końcu do Slateport City.

Jaskinia Granitu, drugi poziom pod ziemią
Jaskinia Granitu, drugi poziom pod ziemią

Brawurowa jazda po kruchych podłogach

Gdy zdobędziesz Kolarkę (Mach Bike), powinieneś wrócić na drugie piętro Jaskini Granitu. Podejdź do zbocza, po którym nie mogłeś wejść. Twoja Kolarka z łatwością będzie wystarczająco szybka, by wjechać na zbocze, dając ci dostęp do nowego obszaru.

Gdy już będziesz na górze, zejdź na dół po drabinie, by otrzymać Odganiacz (Repel). Wespnij się z powrotem na górę i przejedź rowerem przez popękane podłogi, aż zetkniesz się ze ścianą. Nie zatrzymuj się w połowie drogi, bo spadniesz na piętro niżej i będziesz musiał wspinać się z powrotem. Przejdź całą drogę do góry po ścianie i miń drugi zestaw popękanych podłóg, aż dotrzesz do drugiej drabiny. Ta drabina działa jako punkt kontrolny, więc jeśli spadniesz przez podłogę, możesz spróbować ponownie, zaczynając od tej drabiny. Ostatni zestaw rozpadających się podłóg jest nieco podstępny. Musisz iść w prawo, w dół i w prawo nie uderzając w nic, bo inaczej stracisz impet i spadniesz z powrotem na dół. Po pokonaniu tego odcinka podłogi, zejdź na dół po ostatniej drabinie po RzadkiCukierek (Rare Candy), a także Wieczny Kamień (Everstone) ukryty wewnątrz białej skały.