Mossdeep City

Mossdeep City
Mossdeep City

Kolejne wyzwanie!

Tak więc płynąc cały czas na wschód, przebywamy w końcu Drogę 124 i znajdujemy się w kolejnym mieście w Hoenn. Mimo, że w poprzedniej lokacji mogliśmy się czuć nieco zawiedzeni z powodu braku Gymu, to jednak tutaj już tak nie będzie. Dodatkowo możemy być pewni, że tutejsi liderzy zapewnią nam ostrą walkę. Tak, dobrze przeczytaliście, liderzy, a właściwie liderki – Liza i Tate.

Już się domyśliliście? Oczywiście że tak, to będzie walka 2vs2! Zanim jednak stoczymy bój, uleczmy nasze Poki i udajmy się do domku, ulokowanego na północnym-wschodzie, gdzie od Stevena dostaniemy mały prezent, a mianowicie HM08 – Dive. Tak, jeżeli chcemy, nauczmy go już teraz jednego z naszych wodnych Poków, gdyż może się przydać także w Gymie. Osobiście muszę przyznać, że walka jest przednia i możemy przegrać, jeżeli potyczka sie przedłuży. Powinniśmy uważać, szczególnie gdy jeden z ich Pokemonów użyje Mind Scope. Aby wygrać, powinniśmy spróbować walki z Pokemonem trawa lub ziemia. Nie używajmy walczącego Poka, gdyż Lunatone i Solarock są to kamienno-psychiczne Poki. Nie warto wystawiać też Poka trawiastego, z domieszką typu Posion lub Flying. Po zwyciężonej potyczce dostaniemy TM04, troszkę kasy i Mind Badge. Dzięki tej odznace będziemy mogli zanurkować w większych głębinach.

Bitwa o Centrum Kosmiczne Mossdeep

Ta część dotyczy tylko Pokemon Emerald

Leczymy swoje Pokemony, a następnie udajemy się do stacji kosmicznej tego miasta. Po drodze zobaczymy zmierzających w tamtym kierunku członków Team Magma. Tuż po wejściu zobaczymy grupkę terroryzowanych przez TM naukowców. Walczymy z wszystkimi członkami TM w tym pomieszczeniu, po czym wchodzimy wyżej.

Od razu po wejściu zaatakuje nas trzech członków ugrupowania. Na szczęście, będą to robić po kolei. Teraz idziemy na dół i w lewo. Zauważymy Stevena w otoczeniu szefów Team Magma – Maxie oraz Tabithy! Po chwili rozmawiamy ze Stevenem – razem z nim będziemy musieli rozprawić się z oprychami. Ich Pokemony są podobne do Pokemonów Maxie’go z ostatniej walki, więc nie będę ich opisywał. Po wygranej walce TM zniknie raz na zawsze. Tylko czy aby na pewno? W każdym razie Steven mówi, iż chce nam podziękować. Mamy odwiedzić go w jego domku na tej wyspie. Tam też się udajemy – jest to budynek na północny wschód od Centrum. Zadowolony mężczyzna od razu zaczepi nas i da nam HM08 – Dive. Posunięcie to pozwala nam zanurkować w wybranych (zaciemnionych) obszarach wodnych.