Droga 116, Tunel Rusturf

Droga 116
Droga 116

Nie bój nic Peeko! Poke-Navi

Kierując się tym razem na wschód, skręcamy na dół i podnosimy Repel, Kiedy ten przedmiot znajdzie się w naszym plecaku, idziemy dalej w wytyczonym wcześniej kierunku, aż dotrzemy do wejścia do jaskini. Tutaj, jakiś dziadek poprosi nas o pomoc. Otóż, oprócz dóbr Korporacji Devon, członek klanu z Hoeen porwał także jego Pokemona, a dokładniej rzecz biorąc Wingulla o imieniu Peeko. Czas mu pomóc. Po wejściu do jaskini możemy wykorzystać Repel, gdyż nie ma w niej nic poza całymi chmarami Whismurów. W pewnym momencie zauważymy trenera z Wingullem obok siebie, przygotujmy się do walki. Jego Poochyena jest na 11 levelu i nie powinna stanowić dla nas większego problemu. Po wygranej walce pojawi się właściciel Peeko – Mr. Briney i w ofierze za pomoc, zaproponuje nam transport przez morze. Na razie dziękujemy i wracamy do wyjścia, skręcając przy tym na schody, gdzie znajdziemy Potion.

Tunel Rusturf
Tunel Rusturf

Wracamy do Rustboro City, przy wejściu zaczepi nas facio w zielonym garniturze. Jako nagrodę za odzyskanie Devon Goods, otrzymamy od niego Greate Ball, a także zyskamy możliwość widzenia się z jego szefem, grubą szychą tak na marginesie, która wręczy nam nasz pierwszy i jedyny Poke-Navigator. Urządzenie to ma wiele funkcji, między innymi pokazuje nam mapkę, ale teraz nie będę się nad tym zbytnio rozpisywał. Oprócz nawigatora, dostaniemy także przesyłkę, którą powinniśmy dostarczyć osobie z Slateport City, tak więc czas już wpaść na pomysł, jak się tam dostać.

Tajemnice tylko w wersji szmaragdowej

W Pokemon Emerald: Po pokonaniu Elitarnej Czwórki i zdobyciu tytułu Championa, Legendarne Pokémony Groudon i Kyogre wycofają się odpowiednio do jaskiń Terra i Marine. Właśnie tam możesz je złapać. Jednak tylko jedna z jaskiń jest dostępna w danym momencie, a ich lokalizacje się zmieniają. Jeśli nie uda ci się złapać Kyogre’a, zanim ten się przemieści, to zamiast niego pojawi się Groudon. Jeżeli uda ci się złapać Kyogre’a, to jaskinia Terra Groudona zawsze się pojawi (jaskinia Marine zostanie po tym zamknięta na zawsze). Jedna z lokalizacji jaskini Terra znajduje się na drodze 116, za wejściem do Tunelu Rusturf.