Droga 118

Dwie drogi do wyboru

Teraz naszym celem staje się Fortree City, gdzie mieści się szósta już sala Pokemon. Aby się tam jednak dostać, musimy przebyć niezły szmat drogi. Najpierw, powinniśmy zadecydować, którą trasę wybierzemy. Czy dłuższą, z większą liczbą trenerów, a co za tym idzie – doświadczenia, czy krótszą, z mniejszą ilością przeciwników i EXP do zdobycia.

Najpierw może droga pierwsza dla tych, którym bardzo się spieszy. Pamiętajmy, aby w czasie podróży walczyć z jak największą liczbą oponentów i szukać jak największej liczby przedmiotów. A więc, z Petalburg City, przez Drogę 102 udajemy się do Oldale. Tutaj kierujemy się na północ, a gdy skończy się ścieżka, nad wodę, którą następnie przepływamy. Znajdujemy się obecnie na Drodze 103. Idąc ciągle na wschód, dotrzemy w końcu do Drogi 110, tutaj już szlak się przeciera. Obieramy kierunek północny i w końcu trafiamy do Mauville. Udajemy się na wschód miasta i przepływamy na drugą stronę. Vuoila, jesteśmy na miejscu.

Druga ścieżka polega na tym, by po zdobyciu HM03 i 5 odznaki udać się na zachód i trasami 104, 105, 106, 107, 108, 109 przepłynąć na suchy ląd, aż do miasta Slateport. Stąd także mamy tylko jedną drogę, a mianowicie północ, gdyż wschodnie wybrzeże otoczone jest przez tajemnicze prądy morskie i przepłynięcie przezeń jest niemożliwe. Później Drogą 110 trafiamy do Mauville i reszta jest już taka sama jak wyżej. Tutaj także nie ma zbyt wielu możliwości, bo zbadaniu obszaru udajemy się ponownie na północ, na Drogę 119.

Droga 118
Droga 118