Rustboro City

Rustboro City
Rustboro City

Zanim udamy się po odznakę

Musimy najpierw wyleczyć naszych podopiecznych w Poke-Center. Chyba nie chcemy, żeby nasze pupile musiały polec już w pierwszym ważniejszym starciu. Gdy to uczynimy, rozejrzyjmy się po mieście. W dużym bloku na południowym-zachodzie, na jednym z wyższych pięter otrzymamy pierwszą, specjalną kulę – Premier Ball. Nie jest ona może jakmiś niezwykłym rodzajem Pokeballa, ale zawsze to fajniej wygląda, jak nasz Pokemon wychodzi z innej, niż klasycznej kulki. W domku koło Gymu jakaś osoba chce zamienić się z nami za naszego Slakotha. Myślę, że jest to nie najlepszy pomysł, chyba, że mamy dwa takie Pokemony. Wówczas możemy sobie pozwolić na oglądnięcie wymiany w nowej wersji gry, która wygląda naprawdę imponująco w porównaniu do starszych. W Emerald zaoferuje ci Seedot za twojego Raltsa. Niestety, nie jest to zbyt dobra wymiana, biorąc pod uwagę jak rzadki jest Ralts.

Warto wspomnieć o dosyć istotnej rzeczy. W domku, koło Pokemon Center dostajemy HM 01 – Cut, tak więc nie zapomnijmy tam zawitać. Gdy już wszystko załatwiliśmy, możemy udać się na spotkanie z przeznaczeniem.

Roxanne, twarda jak kamień?

Po wejściu do środka decydujemy się na natychmiastowe spotkanie z liderką, lub też wcześniejszą walkę z pomocnikami. Obydwoje nie są zbyt trudni, a doświadczenie jest ważne, więc polecam potyczkę. W Emerald, podczas twojej drugiej walki, zarówno Młodzieniec jak i Wędrowiec będą walczyć z tobą w tym samym czasie. Będziesz walczył z pięcioma Geodudami. Uzdrów Pokemony i zapisz grę w razie potrzeby.

Teraz warto powiedzieć coś na temat naszej pierwszej przeciwniczki. Otóż, jak na mega wypasioną grę, jaką jest z pewnością Pokemon, wersje Ruby i Sapphire mogą nas trochę wybić z takiego zdania. Jak już to zawsze bywało, lider powinien stanowić wyzwanie dla trenera, a tu ku naszemu zadziwieniu, już nasze startery, podniesione do 16 poziomu, potrafią bez większych trudności nakopać naszemu przeciwnikowi. Roxanne ma skalne stworzenia, a dokładniej rzecz biorąc Geodude i Nosepass. W Emerald ma dwa Geodude na lv. 12 zamiast jednego. O ile jeszcze ten drugi na wyższych poziomach poznaje elektryczne ataki, o tyle na 15 levelu jego najsilniejszy cios to Rock Thumb. Jej plusem jest z pewnością defensywa, ale jeżeli nasza ofensywa zadziała sprawnie, wówczas nie będzie to nawet drobny problem. Polecam stosować przeciwko niej ciosy typu Woda, Ziemia, Walka i Trawa. Za wygraną dostajemy TM 37 i 900$ nagrody. Wychodzimy i obserwujemy nową scenkę z udziałem członka Zespołu Magma lub Aqua. Gdy już się wszystko skończy idziemy na północ, a następnie na zachód i rozmawiamy z faciem. Okazuje się, że ukradziono mu niejakie Devon Goods. Chcemy czy nie, musimy je odzyskać. Naszym celem staje się droga 116. Naprzód!

Gracze Emerald mają przywilej walki ze swoim rywalem w pobliżu PokéMart po wykonaniu zlecenia. Walka ta nie jest obowiązkowa, gdyż on/ona zapyta cię, czy chcesz walczyć.