Littleroot Town

Littleroot Town
Littleroot Town

Czas to pieniądz

Jak już nam wiadomo, właśnie przeprowadziliśmy się z Johto do nowego miasta, gdyż nasz starszy ma zostać Gym Liderem. Ehh co za życie, nie dość, że musimy porzucić przyjaciół, to jeszcze przemieszczamy się ciężarówką. Gdy tylko wyjdziemy z naszego środka transportu przywita nas mama, która pokaże nam również nowy dom. Trzeba przyznać, że chatka jest niezła i mamy swój własny pokój, do którego natychmiast się udajemy. Tutaj mamy kilka rzeczy do zrobienia. Po pierwsze, podchodzimy do komputera i wyjmujemy z depozytu Potion. Kolejną i chyba ostatnią jak na razie czynnością jest nastawienie zegarka. Strzałkami przesuwamy wskazówki naszej busoli. Jeżeli jesteśmy już pewni, że wszystko jest OK, zatwierdzamy decyzję i schodzimy na dół.

Co jest doktorku?

Na parterze zostaniemy po raz kolejny przeświadczeni, że ciąży na nas piętno słynnego ojca, który właśnie stał się oficjalnie ogłoszonym, liderem miasta Petalburg. Ciężka sprawa, a na dodatek przyszło nam poznać nowych sąsiadów. Opuszczamy dom i udajemy się do domku, stojącego równolegle do naszego. Nie wybierajmy się na razie do laboratorium, gdyż Bircha i tak nie ma w środku, a poza obręb miasta nie chce nas wypuścić jakiś mały okularnik. W sąsiedniej chatce oprócz mamusi naszego przyszłego przeciwnika poznajemy też… a jakże by inaczej, naszego rywala. Jest on/ona pociechą tutejszego profesora i to dzięki niemu/niej dowiadujemy się, że Birch właśnie przeprowadza badania. Chcemy czy nie, musimy go odnaleźć. Chłopak nie blokuje już naszej drogi, więc kilka kroczków dalej, na trasie 101 oglądamy nieco śmieszną scenę, ucieczki profesora przed Poochyeną (lub Zigzagoonem w Pokemon Emerald). W końcu czas wkroczyć do akcji, nie pozwolimy chyba, żeby nasz przyszły mentor pobrudził sobie spodnie. Podbiegamy do torby i wybieramy jednego z trzech Poków, jakie się w niej znajdują.

Jaszczurka czy kurczak?

Teraz stajemy przed jednym z ważniejszych wyborów w grze. Biorąc pod uwagę, że zdobycie dwóch pozostałych starterów będzie naprawdę trudne, warto się zastanowić nad tym jednym, który przeważnie towarzyszy nam już do końca gry. Do wyboru mamy następujące Poki: Treecko (trawa), Torchic (ogień) i Mudkip (woda).

  • Treecko to trawiasty Pokemon, który pozostaje typem trawiastym przez wszystkie swoje trzy ewolucje. Chociaż jest bardzo silny przeciwko pierwszemu gymowi i dobrze radzi sobie z wieloma typami wodnymi w regionie, istnieje również wiele typów, które są super skuteczne przeciwko temu Pokemonowi, więc zalecana jest ostrożność. Co więcej, Treecko zyskuje ogromny wzrost prędkości w swojej ostatniej ewolucji.
  • Torchic jest Pokémonem typu ognistego, który zyskuje typ Fighting, gdy ewoluuje w Combusken w późniejszej części gry. Pokémony typu ognistego są silne przeciwko wielu innych typów, dzięki czemu Torchic i jego ewolucje bardzo przydatne w całej grze. Jednak trudno będzie zmierzyć się z pierwszym liderem gymu sam na sam z Torchic, co sprawia, że początek gry będzie trudniejszy niż w przypadku pozostałych.
  • Mudkip to pośredni Pokémon w tej grze. Jest to wodny Pokemon, który po ewolucji zyska typ Ground. Chociaż jego typ nie będzie super skuteczny w stosunku do wielu innych typów, to przynajmniej będzie miał normalną skuteczność. Mudkip będzie super skuteczny przeciwko trzem liderom gymów i dość dobry przeciwko pozostałym.

Jeżeli już zastanowiliśmy się, klikamy na kulę i zaczynamy potyczkę. Pies jest wyjątkowo słaby, a nawet gdyby nie był, to zawsze mamy lekarstwo w plecaku. Po walce automatycznie przenosimy się do laboratorium, gdzie otrzymujemy naszego pierwszego pupila. Nie myślmy jednak, że zaczęliśmy już przygodę. Prawdziwa gra zaczyna się dopiero, gdy mamy w plecaku Pokeballe, a w tej chwili nam ich brakuje. Czas więc udać się na poszukiwanie kulek.