Jesteśmy z Pokemonami od 1996. Dołączysz do nas?

Co takiego jest w tych niepozornych stworzeniach, że miliony ludzi na całym świecie już od kilkunastu lat łapią je, trenują i wysyłają na niezapomniane bitwy? Najlepiej jeśli sam się tego przekonasz — Dołącz do nas! Wejdź do świata Pokemonów!

Jesteśmy pewni, że wspaniałe chwile, których doświadczysz w grach Pokemon, zapamiętasz na długo! To są gry, których się nie zapomina. Gwarantujemy to!

Pokemon Red

Gra rpg „Pokemon Red” została wydana przez Nintendo w 1996 roku na Game Boya. To ona przedstawiła światu pokemony, stając się początkiem szału popularności oraz prekursorem kolejnych gier, serialu animowanego, zabawek oraz masy innych produktów firmowanych przez Nintendo. 

Gracz wciela się w postać młodego trenera pokemonów, który właśnie otrzymał pierwszego stworka od swojego mentora – Profesora Oaka. Jego zadaniem jest łapanie oraz szkolenie pokemonów i toczenie walk z innymi trenerami, w szczególności z 8 liderami znajdującymi się w różnych miastach. Wygrana z liderem gwarantuje odznakę – dowód zwycięstwa. Jeśli graczowi uda się zgromadzić wszystkie odznaki, weźmie udział w Lidze, gdzie walczyć może o tytuł mistrza. Powinien ponadto uzupełniać Pokedex – elektroniczną encyklopedię stworzoną przez prof. Oaka – poprzez łapanie kolejnych pokemonów. Należy jednak uważać na siostrzeńca profesora, który jest naszym rywalem i pragnie udowodnić swoją wyższość. W pewnym momencie spotkamy także Team Rocket – przestępczą organizację, wykorzystującą stworki do niecnych celów. 
Pokemony dzielą się na wiele typów, z których każdy ma swoje słabe i mocne strony oraz charakterystyczne ataki. Walki odbywają się z podziałem na tury, podczas których można zaatakować, użyć przedmiotu, zmienić pokemona lub uciec. Dzięki pojedynkom nasi podopieczni uzyskują punkty doświadczenia, co przekłada się na wzrost współczynników oraz poziomu. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu doświadczenia mogą ewoluować w jeszcze silniejsze formy. 

Pokemon Red

Japoński tytuł: Poketto Monsuta Aka
Angielski tytuł: Pokémon Red
Premiera:
Japonia - 27 lutego 1996 r.(Red)
Ameryka Północna - 1 września 1998 r.
Europa - 5 października 1999 r.
Platforma: Game Boy
Gatunek: Role-playing (RPG)
Przedział wiekowy: brak ograniczeń
Wydawca: Nintendo
Język: polski
System operacyjny: Win98/98SE/Me/2000/XP/Vista/7/8
Ocena: 9/10 (26 głosów)