Jesteśmy z Pokemonami od 1996. Dołączysz do nas?

Co takiego jest w tych niepozornych stworzeniach, że miliony ludzi na całym świecie już od kilkunastu lat łapią je, trenują i wysyłają na niezapomniane bitwy? Najlepiej jeśli sam się tego przekonasz — Dołącz do nas! Wejdź do świata Pokemonów!

Jesteśmy pewni, że wspaniałe chwile, których doświadczysz w grach Pokemon, zapamiętasz na długo! To są gry, których się nie zapomina. Gwarantujemy to!

Pokemon Fire Red

Pokemon Fire Red i Leaf Green są to odnowione wersje starych gier Pokemon Red i Blue, które zostały wydane w 1996 roku na Game Boy. Teraz na konsoli Game Boy Advance możemy zasiąść i podróżować po już znanym regionie - Kanto.

Tradycyjnie zaczynając grę wybieramy naszą płeć, imię oraz pierwszego pokemona z trzech wymienionych obok: Bulbasaur, Charmander, Squirtle. Potem już z nim wyruszamy w podróż po Kanto, gdzie czeka na nas pełno dzikich Pokemonów. Oczywiście także musimy zdobyć osiem odznak, dzięki którym będziemy mogli wziąć udział w Lidze Pokemon. Odkryjemy także całkowicie nowych 7 wysp Sevii, na których czekają na nas Pokemony drugiej generacji.

Cała grafika jest bardzo podobna do Ruby/Sapphire. Etap walki nie odbiega od poprzedniczek. Obrazki Pokemonów oraz animacja jest niemal identyczna jaką doświadczyliśmy w Ruby/Sapphire. 

Ciekawym nowym elementem jest to że nie potrzebujemy Link Cable by podłączyć się do kolegi. Wystarczy Wireless Adapter i już możemy przystąpić do zabawy. W Union Roomie możemy także czatować z innymi graczami. Nie zapomniano także o zabawie na ekranie telewizora. Nadal istnieje możliwość podłączenia GBA do GameCube by zdobytymi przez nas Pokemonami w FireRed/LeafGreen walczyć w Pokemon Colosseum.

 

Pokemon Fire Red

Informacje

Japoński tytuł: Poketto Monsutā Faia Reddo, Poketto Monsutā Riifu Guriin
Angielski tytuł: Pokémon Fire Red, Pokémon Leaf Green
Premiera:
Japonia - 29 stycznia 2004 r.
Ameryka Północna - 9 września 2004 r.
Europa - 1 października 2004 r.
Platforma: Game Boy Advance
Gatunek: Role-playing (RPG)
Przedział wiekowy: brak ograniczeń
Wydawca: Nintendo