Jesteśmy z Pokemonami od 1996. Dołączysz do nas?

Co takiego jest w tych niepozornych stworzeniach, że miliony ludzi na całym świecie już od kilkunastu lat łapią je, trenują i wysyłają na niezapomniane bitwy? Najlepiej jeśli sam się tego przekonasz — Dołącz do nas! Wejdź do świata Pokemonów!

Jesteśmy pewni, że wspaniałe chwile, których doświadczysz w grach Pokemon, zapamiętasz na długo! To są gry, których się nie zapomina. Gwarantujemy to!

Pokemon Yellow

Pokemon Yellow jest reedycją poprzednich części, (Red,Blue, Green) tym razem wątek gry znamy z anime Pokemon, dlatego naszym starterem jest elektryczny Pikachu, który nie chce wejść do swojego PokeBalla, więc chodzi za nami. Utrwalamy sobie Pokemony, które poznaliśmy wcześniej. 

Tak jak w poprzedniczkach wyruszamy w podróż po Kanto, gdzie zdobywamy odznaki. Mamy możliwość także zdobycia starterów - Bulbasaura, Charmandera i Squirtle, które otrzymujemy od ludzi stojących przy drodze. Spotykamy także znajomych z Anime czyli Zespół R, który jest tworzony przez Jessie i Jamesa. 

Grafikę bardziej dopracowano i dostosowano do Game Boy Color, poprawiono sprite'y Pokemonów, dzięki czemu są o wiele wyraźniejsze. Dodano także jeszcze sporo innych szczegółów

Gra także wykorzystuje Link Cable, dzięki czemu możemy walczyć i wymieniać się z osobami, które mają Pokemon Red bądź Pokemon Blue. Oczywiście nie zapomniano o konsoli Nintendo 64 i o grze Pokemon Stadium.

Pokemon Yellow

Informacje

Japoński tytuł: Poketto Monsuta Pikachu
Angielski tytuł: Pokémon Yellow
Premiera:
Japonia - 12 września 1998 r.
Ameryka Północna - 1 października 1999 r.
Europa - 16 czerwca 2000 r.
Platforma: Game Boy
Gatunek: Role-playing (RPG)
Przedział wiekowy: brak ograniczeń
Wydawca: Nintendo