Poradnik do Pokemon Red

Jeżeli chcesz, możesz też skorzystać też z solucji do Pokemon Blue. Sposób przejścia obu tych gier jest identyczny.

Rozpoczynamy przygodę – Na początku budzimy profesora Oaka, który pyta nas o nasze imię i imię naszego rywala (będę go nazywał Gary).

Pallet Town – Jesteście w domu. Koniecznie zajrzyjcie do komputera, jest tam POTION który może się przydać podczas walki z Garym. Wychodzicie z domu i idziecie do wyjścia z miasta. Tam zatrzymuje was profesor Oak. Twierdzi, że niebezpiecznie jest wychodzić z miasta bez własnego pokemona i zaciąga was do swojego laboratorium. Tam jest również Gary.Teraz wybieramy pokemona. Gary wybiera takiego pokemona, który opcjonalnie pokona waszego, tzn.: jeżeli wy wybieracie ogień to on woda, wy woda on roślina, wy roślina on ogień. Następnie Gary wzywa was do walki. Po walce idziemy na Route 1.

Route 1 – Idziemy cały czas w górę. Rozmawiamy z pierwszą osobom którą spotkamy – da nam POTION.

Viridian City – Jeżeli potrzebujemy wyleczyć pokemony wchodzimy do pokemonowego centrum. Koniecznie wchodzimy do Pokemon MART i zabieramy tam paczkę dla profesora Oaka. Wracamy do Pallet Town.

Pallet Town – W Pallet Town oddajemy paczkę profesorowi Oakowi, w zamian dostajemy PokeDex. Idziemy do domku nad laboratorium i rozmawiamy z dziewczynką która tam przebywa – daje ona nam Town Map.

Route 2 i Las Viridian – W Lesie Viridian atakują nas pierwsi pokemonowi trenerzy, dlatego przed walką podszkolmy nasze pokemony.

Pewtr City – Pierwsze miasto w którym możemy (a właściwie musimy) zdobyć odznakę. Najlepsza strategia to pokemony wodne, roślinne i lodowe. Po jego pokonaniu dostaniecie : Skalny Order i TM34. W tym mieście na razie nic więcej nie możecie zrobić.

Route 3 – Czeka tu na was 8 trenerów. Jeżeli dobrze poszukacie to w trawie znajdziecie Jigglypuff (UWAGA! wbrew pozorom to niebezpieczny przeciwnik). Dochodzimy do wejścia na Księżycową Górę. Leczymy pokemony w pokemonowym centrum. Jest tam człowiek który proponuje nam interes życia, a mianowicie kupno Magikarpia za 500. Nie korzystamy z okazji :-) .

Księżycowa Góra – Najszybszy sposób aby przejść Księżycową Górę to : (zanim zaczniecie chcę podkreślić że można znaleźć wiele ciekawych rzeczy więc warto trochę poszukać) idziemy do góry, w prawo, do góry, w prawo do końca skał, do góry do końca skał, w lewo, na dół, w lewo, do góry i w lewo do drabiny. Następnie w dół i w prawo do drabiny. Potem lekko do góry, w prawo, w dół, w prawo, w górę, w prawo, w dół, w lewo, w dół, w lewo, w górę, lekko w prawo i do góry. W tym miejscu spotykamy zwolennika drużyny Rocket. Jeżeli z nim wygramy pozwoli nam wziąć jedną ze skamielin. Dalej w lewo, w dół i do wyjścia.

Route 4 – Oprócz TM04 nic więcej tu niema.

Cerulean City – W tym pięknym niebieskim mieście jest dużo ciekawych rzeczy min. pokemonowa arena, kolekcjoner pokemonów, sklep rowerowy. Zacznijmy od końca. W sklepie rowerowym możemy kupić rower niestety jego cena to 1 000 000 – niestety obejdziemy się smakiem. Pokemonowy kolekcjoner potrzebuje do swojej kolekcji Poliwhirl. Jeżeli mu go dostarczycie dostaniecie od niego Jynx. Trenerzy tutejszej pokemonowej areny wyspecjalizowali się wodnych pokemonach i takich używają. Najlepsza strategia to pokemony roślinne i elektro. Po pokonaniu Misty dostaniecie od niej Order Źródło i TM11. Teraz idziecie na północ po Route 24 i 25.

Route 24 i 25 – Główną częścią Route 24 jest most na którym atakuje nas pięciu (a raczej sześciu) trenerów. Ale o tym później bo zanim się do nich dostaniemy zaatakuje nas Gary, jego pokemony mieszczą się na poziomach od 15 do 20. Po pokonaniu Garego możemy przystąpić do rozgramiania wcześniej wspomnianych trenerów. Po ich pokonaniu dostaniemy od ostatniego NUGGET, który możecie sprzedać za 5000. Na końcu Route 25 jest domek. Wchodzicie do niego i rozmawiacie z „pokemonem”. Gdy on wchodzi do maszyny my podchodzimy do komputera i naciskamy A. Po chwili wychodzi Bill, który w podzięce za pomoc daje nam bilet na S.S.ANNA. Jeżeli na chwilkę wyjdziemy z jego domu, a potem wrócimy i zajrzymy do komputera to znajdziemy bardzo cenne informacje o czterech pokemonach. Wracamy do Cerulran City.

Celurean City – Jeżeli chcemy to wybieramy pokemona do pokemonowego pensjonatu. Idziemy do domku który był zagrodzony wcześniej przez policjantkę. Gdy wychodzimy z jego drugiej strony atakuje nas Team Rocket. Po jego pokonaniu dostajemy TM28.

Route 5 i 6 – Schodząc na dół (środkiem) dojdziemy do pokemonowego pensjonatu gdzie możemy zostawić jednego pokemona (UWAGA! każdy poziom kosztuje kolejne 100, w tym miejscu pokemony nie ewoluują). Teraz wchodzimy do małego domku po prawej który prowadzi do tunelu łączącego Route 5 i 6. Idziemy do Vermilion City.

Solucja do Pokemon Red cz. 2 →