Jesteśmy z Pokemonami od 1996. Dołączysz do nas?

Co takiego jest w tych niepozornych stworzeniach, że miliony ludzi na całym świecie już od kilkunastu lat łapią je, trenują i wysyłają na niezapomniane bitwy? Najlepiej jeśli sam się tego przekonasz — Dołącz do nas! Wejdź do świata Pokemonów!

Jesteśmy pewni, że wspaniałe chwile, których doświadczysz w grach Pokemon, zapamiętasz na długo! To są gry, których się nie zapomina. Gwarantujemy to!

Pokemon Ruby

Nintendo w Ruby i Sapphire przenosi nas w całkowicie nowy region - Hoenn, gdzie czeka na nas już dobrze znany cel - zostać mistrzem. Poznamy także aż ponad 130 nowych stworków, które musimy dobrze wyćwiczyć.

Zaczynając przygodę zostajemy wprowadzeni przez Profesora Bircha w całą fabułę, następnie wybieramy imię i płeć. Pozostaje nam już ruszać i wybrać swojego pierwszego Pokemona, do wyboru mamy tradycyjnie trzy. Treecko - typ trawiasty, Torchic - typ ognisty oraz Mudkip - typ wodny.

Pokemony na Game Boy Advance dostały nową oprawę graficzną, (chodź mogli postarać się lepiej), pełno nowych funkcji innymi: czas rzeczywisty, walki 2 na 2, zjawiska pogodowe, PokeNavigator, PokeBlock. Wprowadzono także Pokemon Contest, konkurs w którym rywalizujemy z innymi trenerami.

Możemy także naszymi Pokemonami walczyć w grze Pokemon Colosseum, na konsole Nintendo GameCube oraz przesłać je do gry Pokemon Box Ruby/Sapphire na tą samą konsole. Także gra znowu wykorzystuje Link Cable, dzięki któremu możemy się pojedynkować z kolegą, przesłać stworki i brać udział w Pokemon Contest.

 

Informacje

Japoński tytuł: Poketto Monsuta Rubi, Poketto Monsuta Safaia
Angielski tytuł: Pokémon Ruby, Pokémon Sapphire
Premiera:
Japonia - 21 listopada 2002 r.
Ameryka Północna - 17 marca 2003 r.
Europa - 25 lipca 2003 r.
Platforma: Game Boy Advance
Gatunek: Role-playing (RPG)
Przedział wiekowy: brak ograniczeń
Wydawca: Nintendo