Jesteśmy z Pokemonami od 1996. Dołączysz do nas?

Co takiego jest w tych niepozornych stworzeniach, że miliony ludzi na całym świecie już od kilkunastu lat łapią je, trenują i wysyłają na niezapomniane bitwy? Najlepiej jeśli sam się tego przekonasz — Dołącz do nas! Wejdź do świata Pokemonów!

Jesteśmy pewni, że wspaniałe chwile, których doświadczysz w grach Pokemon, zapamiętasz na długo! To są gry, których się nie zapomina. Gwarantujemy to!

Pokemon Emerald

Pokemon Emerald jest już kolejną grą (po Ruby i Sapphire) gdzie zaczynamy przygodę w Littleroot Town w regionie Hoenn jako młody trener Pokemonówi stajemy przed wyborem swojego pierwszego Pokemona, a mamy do wyboru trzy - Treecko, Torchic i Mudkip. 

W grze znajdujemy lokacje znane z Ruby i Sapphire, lecz zostały zmienione poszczególne miejsca, fabuła i występowanie Pokemonów. W tej wersji mamy możliwość zdobycia także Kyorge i Groundon. 

Jeśli chodzi o grafikę nie została ona szczególnie ulepszona, zmieniono jedynie wygląd niektórych rzeczy i postaci. Jednak dodane ruszające się pokemony, które zostały wprowadzone w wersji Pokemon Crystal. Tym razem jednak mamy możliwość wzięcia udziału w Battle Frointer, które jest dostępne po ukończeniu gry. Po skompletowaniu całego Hoenn Deksa, możemy wybrać sobie u Profesora Bircha jednego z trzech pokemonów: Chikorita, Cyndaquil i Totodile. Po otrzymaniu itemu Old Sea Map (do zdobycia na imprezach Nintendo), możemy odwiedzić Faraway Island gdzie zamieszkuje Mew.

Możemy także naszymi Pokemonami walczyć w grze Pokemon Colosseum, na konsole Nintendo GameCube oraz przesłać je do gry Pokemon Box Ruby/Sapphire na tą samą konsole. Także gra znowu wykorzystuje Link Cable, dzięki któremu możemy się pojedynkować z kolegą, przesłać stworki i brać udział w Pokemon Contest.

Pokemon Emerald

Informacje

Japoński tytuł: Poketto Monsutā Emerarudo
Angielski tytuł: Pokémon Emerald
Premiera:
Japonia - 16 września 2004 r.
Ameryka Północna - 1 maja 2005 r.
Europa - 21 października 2005 r.
Platforma: Game Boy Advance
Gatunek: Role-playing (RPG)
Przedział wiekowy: brak ograniczeń
Wydawca: Nintendo