Jesteśmy z Pokemonami od 1996. Dołączysz do nas?

Co takiego jest w tych niepozornych stworzeniach, że miliony ludzi na całym świecie już od kilkunastu lat łapią je, trenują i wysyłają na niezapomniane bitwy? Najlepiej jeśli sam się tego przekonasz — Dołącz do nas! Wejdź do świata Pokemonów!

Jesteśmy pewni, że wspaniałe chwile, których doświadczysz w grach Pokemon, zapamiętasz na długo! To są gry, których się nie zapomina. Gwarantujemy to!

Pokemon Silver

Pokémon Gold i Pokémon Silver zostały wydane po Pokémon Yellow. W tej grze został dodany nowy region - Johto. Region Kanto jest również dostępny. Pojawia się 100 nowych Pokémonów. Akcja gry dzieje się trzy lata po grach R/B/G/Y. Został dodany czas, który wpływa na różne wydarzenia w grze, lecz nie ma bezpośredniego wpływu na główną część gry. Wprowadzono także dzień i noc. W nocy można spotkać niektóre gatunki Pokémonów niespotykanych w dzień i vive versa. Gra jest kompatybilna z Pokémon Red, Pokémon Blue i Pokémon Yellow (Pokémon Green w Japonii). Można wymieniać się tylko pokemonami spotykanymi w tamtych wersjach, czyli np. Chikorita nie może być wymieniona do Pokémon Blue. Jednak Charmander może być wymieniony do wersji Gold. Dodane zostały też nowe ataki, jak na przykład Sweet Scent. Zostaje dodane nowe urządzenie - Pokégear. Po dodaniu odpowiednich kart do Pokegeara może on służyć jako: zegar, map, telefon i radio, później radio w regionie Kanto.

 
 
 
Pokemon Silver
 

Informacje

Japoński tytuł: Poketto Monsuta Kin, Poketto Monsuta Gin
Angielski tytuł: Pokémon Gold, Pokémon Silver
Premiera:
Japonia - 21 listopada 1999 r.
Ameryka Północna - 15 października 2000 r.
Europa - 6 kwietnia 2001 r.
Platforma: Game Boy Color
Gatunek: Role-playing (RPG)
Przedział wiekowy: brak ograniczeń
Wydawca: Nintendo