Jesteśmy z Pokemonami od 1996. Dołączysz do nas?

Co takiego jest w tych niepozornych stworzeniach, że miliony ludzi na całym świecie już od kilkunastu lat łapią je, trenują i wysyłają na niezapomniane bitwy? Najlepiej jeśli sam się tego przekonasz — Dołącz do nas! Wejdź do świata Pokemonów!

Jesteśmy pewni, że wspaniałe chwile, których doświadczysz w grach Pokemon, zapamiętasz na długo! To są gry, których się nie zapomina. Gwarantujemy to!

Pokemon Sapphire

„Pokémon Ruby/Sapphire” to gry, które przedstawiły trzecią generację pokemonów poszerzając ich ilość o 135 rodzajów (a więc dając w sumie 386). Oba tytuły miały swoją premierę w listopadzie 2002 roku ukazując się na Game Boy Advance. Tradycyjnie producentem była firma Game Freak, zaś wydawcą Nintendo. 

Po raz kolejny wcielamy się w postać trenera lub trenerki pokemonów u progu swej przygody. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy rodzina bohatera/bohaterki zjawia się w Petalburg, gdzie odtąd ma zamieszkać. Wkrótce przyjdzie nam ocalić z opresji profesora Bircha, który w dowód wdzięczności obdarzy nas pierwszym pokemonem oraz podstawowym wyposażeniem trenera. Tak przygotowani wyruszamy w swoją wielką podróż, której celem jest zebranie wszystkich pokemonów oraz zdobycie tytułu mistrza. 

Podobnie jak w przypadku poprzednich „bliźniaczych” edycji, „Ruby” i „Sapphire” różnią się jedynie pod względem występowania niektórych rodzajów pokemonów. Gry prezentują nową krainę, po której przyjdzie nam podróżować – Hoenn. Poza nowymi typami stworków otrzymujemy także ok. 100 nieznanych dotychczas ataków, a także pojawiające się po raz pierwszy umiejętności specjalne. Każdy rodzaj pokemona posiada przynajmniej jedną taką zdolność, która przynosi mu określone korzyści, choć czasem może stanowić utrudnienie. Pokemon może być np. odporny na uśpienie, regenerować energię przy kontakcie z wodą lub paraliżować przeciwnika przy bezpośrednim zetknięciu. Innowacji doświadczyła także lista TM’ów i HM’ów (technik, których możemy nauczyć nasze pokemony), dodano nowe rodzaje owoców o specjalnych właściwościach, buty do biegania pozwalające na szybsze poruszanie się (podobnie jak w poprzednich tytułach oferował to rower), konkursy pokemon w 5 kategoriach, a także „podwójne bitwy”, w czasie których stają naprzeciw siebie dwie pary pokemonów. 

 

Informacje

Japoński tytuł: Poketto Monsuta Rubi, Poketto Monsuta Safaia
Angielski tytuł: Pokémon Ruby, Pokémon Sapphire
Premiera:
Japonia - 21 listopada 2002 r.
Ameryka Północna - 17 marca 2003 r.
Europa - 25 lipca 2003 r.
Platforma: Game Boy Advance
Gatunek: Role-playing (RPG)
Przedział wiekowy: brak ograniczeń
Wydawca: Nintendo