Jesteśmy z Pokemonami od 1996. Dołączysz do nas?

Co takiego jest w tych niepozornych stworzeniach, że miliony ludzi na całym świecie już od kilkunastu lat łapią je, trenują i wysyłają na niezapomniane bitwy? Najlepiej jeśli sam się tego przekonasz — Dołącz do nas! Wejdź do świata Pokemonów!

Jesteśmy pewni, że wspaniałe chwile, których doświadczysz w grach Pokemon, zapamiętasz na długo! To są gry, których się nie zapomina. Gwarantujemy to!

Pokemon Blue

Pierwsze gry spod znaku Pokemona - Wersje RedBlue dzięki oryginalnemu pomysłowi stały się najpopularniejszymi grami na konsole Nintendo Game Boy. Przeniesieni zostajemy do krainy Kanto, gdzie czeka na nas aż 151 różnych i przedziwnych stworków.


W podróż wyruszamy jako ich trener, którego pierwszym zadaniem jest wybranie swojego pierwszego Pokemona, do wyboru mamy Bulbasaura - typ trawiasty, Charmander - typ ognisty i Squirtle - typ wodny. Po pobraniu tej dość ważnej decyzji, wyruszamy po zdobycie ośmiu odznak, zdobycie jak najlepszych Pokemonów, oraz wywalczyć mistrzostwo ligi. 

Możliwości Game Boya nie pozwalały na zbyt piękną grafikę. Widok trenera z tak zwanego "lotu ptaka" oraz walka w obrazie 2D nie zachwyca, lecz nie to się liczyło tylko grywalność. Kto zasiadł do gry, nie mógł już się od niej oderwać.

Dzięki Link Cable możemy stoczyć walkę ze swoim przyjacielem, a nawet wymienić się Pokemonami. Dodatkowo, swoje stworki możemy zobaczyć na ekranie telewizora, dzięki konsoli Nintendo 64 oraz grze Pokemon Stadium.

 

Pokemon Blue

Informacje

Japoński tytuł: Poketto Monsun Ao
Angielski tytuł: Pokémon Blue
Premiera:
Japonia - 15 października 1996 r.
Ameryka Północna - 1 września 1998 r.
Europa - 5 października 1999 r.
Platforma: Game Boy
Gatunek: Role-playing (RPG)
Przedział wiekowy: brak ograniczeń
Wydawca: Nintendo