Jesteśmy z Pokemonami od 1996. Dołączysz do nas?

Co takiego jest w tych niepozornych stworzeniach, że miliony ludzi na całym świecie już od kilkunastu lat łapią je, trenują i wysyłają na niezapomniane bitwy? Najlepiej jeśli sam się tego przekonasz — Dołącz do nas! Wejdź do świata Pokemonów!

Jesteśmy pewni, że wspaniałe chwile, których doświadczysz w grach Pokemon, zapamiętasz na długo! To są gry, których się nie zapomina. Gwarantujemy to!

Pokemon Leaf Green

 

„Pokemon Fire Red” i „Pokemon Leaf Green” to nowe, odświeżone wersje dwóch gier z 1998 roku - „Pokemon Red” i „Pokemon Green” - które w owym czasie królowały na czarno-białych ekranikach Game Boya. Poza oczywistymi nawiązaniami do starych hitów, miłośnicy serii znajdą w nowych, kolorowych pokemonach garść innowacji.

Gracz wciela się w młodego trenera pokemonów, którego marzeniem jest zostać najlepszym trenerem na świecie. Wędrówkę na szczyt zaczyna od jednego stworka, ale ten stan nie trwa długo. Wyruszając z rodzinnej wioski w podróż po krainie Kanto i dalszych lądach, bohater co rusz napotyka na swej drodze bezpańskie pokemony. Aby przyłączyć je do swojej drużyny, musi je najpierw pokonać. Innym sposobem zdobycia ciekawego zwierzaka jest rzucenie wyzwania któremuś z trenerów. Gdy go podejmie, wywiązuje się pojedynek, w wyniku którego przegrany traci swoich podopiecznych na rzecz zwycięzcy. Inni bohaterowie mają zazwyczaj mocne, dobrze przygotowane zastępy pokemonów, dlatego bez odpowiedniej siły rażenia lepiej ich nie zaczepiać.

Sama walka w „Pokemon FireRed” i „Pokemon Leaf Green” nie odbiega od tego, co gracze doświadczyli już w innych częściach serii. Pokemony występują w wielu odmianach (ognia, wody, ziemi, kamienia, elektryczne itd.), posiadają zróżnicowane umiejętności, siłę i wytrzymałość. Kluczem do sukcesu jest dobranie stworka o takich własnościach ofensywnych, które przedrą się przez obronę przeciwnika zadając mu duże obrażenia. Należy pamiętać również o tym, by własna odporność na magiczne ataki rywala była jak największa. Pokemony można wspomagać w czasie starcia (np. kupionymi „uzdrawiaczami”), a w ostateczności wymieniać na inne sztuki w inwentarzu, nie biorące dotąd udziału w walce. Sama animacja walki, wygląd stworków i grafika otoczenia wyglądają niemal identycznie jak w wydanym w 2003 roku „Pokemon Ruby”.

Nowością jest możliwość połączenia się z innymi konsolami przy pomocy link-kabla i wymieniania się swoimi podopiecznymi z innymi trenerami, posiadającymi stworki z gier „Pokemon Ruby”, „Pokemon Sapphire” (obie GBA) oraz „Pokemon Colosseum” (Gamecube). Przy odrobinie dobrej woli można skompletować łącznie ponad 350 odmian pokemonów. Dodatkowo do omawianego duetu gier dołączona jest przystawka Wireless Adapter, dzięki której uzyskuje się bezprzewodowe połączenie nawet z 39 innymi graczami. W specjalnym wirtualnym pokoju (Union Room) można handlować pokemonami, staczać pojedynki, a nawet chatować. „Pokemon Red Fire” i „Pokemon Leaf Green” oceniane są na około 30 godzin gry każda, ale biorąc pod uwagę ich możliwości „sieciowe” jest oczywiste, że dostarczą wielokrotnie dłuższej rozrywki. 

Pokemon Leaf Green

 

Informacje

Japoński tytuł: Poketto Monsutā Faia Reddo, Poketto Monsutā Riifu Guriin
Angielski tytuł: Pokémon FireRed, Pokémon LeafGreen
Premiera:
Japonia - 29 stycznia 2004 r.
Ameryka Północna - 9 września 2004 r.
Europa - 1 października 2004 r.
Platforma: Game Boy Advance
Gatunek: Role-playing (RPG)
Przedział wiekowy: brak ograniczeń
Wydawca: Nintendo