Jak złapać Mew

Aby złapać Mewa potrzeba trzech pierwszych odznak, oraz pokemona znającego Fly. W trakcie gry nie walcz z Gamblerem na Route 8, oraz z Youngsterem na Drodze 25 (po drodze do Billa). Graj normalnie, a gdy dojdziesz do Route 8 (pomiędzy Lavender a Saffaron), stań przed drzwiami do Underground Path. Teraz zrób Sava (od tej pory nie możesz używać tej opcji, bo się nie uda). Potem zrób krok do przodu i szybko wciśnij Start. Jeśli ci się uda, wyskoczy Menu, a Gambler będzie stał na przeciwko ciebie, lecz do ciebie nie podejdzie, (jeśli jednak podejdzie, to zresetuj grę i znów zacznij od sava). Jeśli się uda, to wybierz opcję „Pokemon” w Menu, użyj pokemona który zna Fly i poleć do Cerulean City (w momencie, w którym polecisz, Gambler cię zobaczy – pojawi się charakterystyczny dymek z „!” nad jego głową, a potem twój Pokemon poleci). Od teraz przycisk Start nie będzie reagował.

Gdy dolecisz do Cerulean idź na północ, przejdź Nugget Bridge i znajdź Youngstera ze Slowpokiem. Rozpocznij z nim walkę (ważne jest to, by do ciebie podszedł) i pokonaj go. Potem poleć do Lavender i idź na zachód na Drogę 8. W tym momencie , w którym na nią wejdziesz, powinno się samo pojawić Menu. Wtedy naciśnij przycisk „B”, a pojawi się Mew na 7 levelu!

UWAGA: jeśli wykonasz ten trik w inny sposób (np. zamiast Youngstera będziesz walczył z kimś innym, albo będziesz miał 5 odznak), to zamiast Mewa pojawi się jakiś inny pokemon!