Fuchsia City, Diglett's Cave

Walka w Fuchsii

Kiedy dotrzesz do sali, zobaczysz wiele kopii Janine (córki Kogi, która przejęła pracę swojego ojca). Wszystkie są fałszywe, ale tylko jedna jest prawdziwym liderem sali. Aby znaleźć prawdziwą Janine, musisz pójść po prawej stronie sali, dalej w górę, skręcić w lewo i iść w dół, aż dojdziesz do drugiej od końca trenerki, którą jest Janine.

Po pokonaniu jej 3900$ i TM 06 – Toxic będą twoje. Oczywiście, najważniejsze jest to, że otrzymasz Soul Badge. Teraz wróć do Vermilion City.

Diglett’s Cave

Teraz, gdy jesteś w Vermilion, nadszedł czas, aby ruszyć na północ do Diglett’s Cave. Ale nie możesz jeszcze iść, ogromny Snorlax śpi i blokuje ci drogę! Teraz właśnie przydaje się radio. Dostrój swoje radio do stacji Poke Flute, znajdującej się na ostatnim pasku. Teraz włącz radio i naciśnij A. Snorlax zmierzy się z tobą. To Snorlax lv. 50 z Rollout i Body Slam! Będzie świetnym dodatkiem do twojego zespołu, więc lepiej go złap. Po złapaniu lub pokonaniu Snorlaxa, wejdź do jaskini, aby walczyć z Diglettami i Dugtriami. W końcu dotrzesz do wyjścia i będziesz w Pewter City.