Ecruteak City, Droga 38 i 39

Time Capsule

Po pokonaniu Dróg 36 i 37 dotrzesz do Ecruteak City. Prawdopodobnie chcesz udać się do lokalnego Pokemon Center, aby uleczyć swoje Pokemony. Tam spotkasz Billa. Powie ci, że właśnie skończył naprawiać swoją Time Capsule. Time Capsule pozwoli ci przenosić Pokemony ze starszych gier (Red, Blue i Yellow) do Gold, Silver lub Crystal. Bill następnie wyjdzie i wróci do Goldenrod City. Da ci Eevee, jeśli znów z nim porozmawiasz. Teraz czas zapiąć pasy, bo ruszamy do sali!

Sala duchów

Gdybyś o tym nie wiedział, wyglądałoby to bardzo dziwnie. Pomyślałbyś, że gra jest zepsuta lub coś w tym stylu. O czym mówię? O tym, że powierzchnia podłogi w sali to swoiste widmo. Widzisz, jeśli po prostu pójdziesz prosto (co nie jest możliwe), po prostu wejdziesz w widmo i wrócisz do początku. Musisz iść pewną ścieżką, której możesz się domyślić. Po kilku upadkach szybko zrozumiesz wzór. Albo nie musisz go zrozumieć. Po prostu spójrz w prawo!

Morty, lider sali, używa Pokemonów z rodziny Gastly (Gastly, Haunter i Gengar), na poziomach od 21 do 25. Morty nagrodzi cię Fog Badge. Dostaniesz $2300, plus TM 30 – Shadow Ball. Możesz też teraz używać Surf poza walkami.

W Crystal pewien staruszek wyrzuci Cię z sali, ponieważ nie ma tam Morty’ego. Dowiesz się, gdzie on jest w dalszej części tego przewodnika.

Zdobycie Surf

Po pokonaniu lidera sali i zdobyciu zasłużonej odznaki udaj się do domu, gdzie pięć Kimono Girls tańczy na scenie. Wejdź na scenę, aby walczyć z każdą z Kimono Girls. Każda z nich ma ewolucję Eevee. Są tam dwie nowe, Espeon i Umbreon. Pokonaj je wszystkie i porozmawiaj z mężczyzną z kapeluszem. Da ci HM 03 – Surf.

W jednym z domów facet da ci Item Finder.

Spalona Wieża

Nie będziesz miał problemów ze znalezieniem Spalonej Wieży. W Crystal projekt wieży został zmieniony i jest rzeczywiście spalona! Twój rywal zmierzy się z tobą, gdy wejdziesz do środka. Zasugerowałbym użycie Kadabry teraz, jeśli złapałeś ją wcześniej. Po pokonaniu rywala nadszedł czas na zwiedzanie Spalonej Wieży.

W Crystal jest nieco inaczej. Gdy wejdziesz do środka, porozmawiasz z Eusine, fanem Suicune. Powie ci, że szuka legendarnych psów. Morty, lider sali, tu też jest, pomagając Eusine. Teraz wejdź do pierścienia kamieni i twój rywal zmierzy się z tobą. Po tym spadasz do dziury i spotkasz legendarne psy.

Legendarne psy

Teraz nadszedł czas, aby użyć TM 08 – Rock Smash, jeśli nauczyłeś go jednego z twoich Pokemonów. Jeśli nie, zrób to teraz. Są tu skały blokujące twoją drogę i teraz jest czas, aby je rozbić. Walcz z trenerem i możesz już spaść do dziury pośrodku. Podejdź do kamiennych posągów, a obudzą się, po czym uciekną, każdy w innym kierunku. To są Trzy Legendarne Bestie, czyli psy. Pierwszy to Raikou, typ elektryczny. Następnie jest Entei, typ ognisty. Wreszcie jest Suicune, typ wodny. Możesz natknąć się na nie później podczas wędrówki, więc bądź przygotowany. Ja walczyłem z Raikou zaledwie kilka minut po wypuszczeniu ich na wolność. Niektórym zajmie to więcej czasu. To jest losowe.

Każdy z nich ma 40 HP, a za każdym razem, gdy ich zaatakujesz, stracą trochę (oczywiście). Ale rzecz w tym, że nigdy nie odzyskają. Więc uderzaj je po trochu na raz, a w końcu złap je. Dobrą wiadomością jest to, że po napotkaniu jednego z nich, będziesz mógł je namierzyć. Zła wiadomość jest taka, że są one bardzo trudne do schwytania.

W Crystal będziesz mógł zobaczyć specjalnie stworzony sprite tylko dla tego Pokemona zamiast normalnego sprite’a. To może być interesujące, ale nie wpływa na rozgrywkę. Po ich ucieczce wejdź na drabinę z powrotem na główne piętro.

Item Finder

W domu między Pokemon Center a salą możesz otrzymać Item Finder.

Zdobądź swoje Endure!

Po prostu zejdź po schodach, pójdź w prawo i rozbij ten kamień. Potem wpadnij do dziury w prawym górnym rogu. Następnie przesuń kamień za pomocą Strength a otrzymasz TM 20 – Endure.

W późniejszym etapie gry wewnątrz Tin Tower złapiesz Ho-oh (G/S) lub Suicune ©. Będziesz do tego potrzebować Rainbow Wing (lub Clear Bell w Crystal).

Droga 38 i 39

Zanim porozmawiamy o czymkolwiek innym, chcę ci tylko powiedzieć, że walczyłem tutaj z Entei w Crystal. W Silver spotkałem tutaj Raikou. To wszystko ma być losowe, ale chyba po prostu chcą mnie tu spotkać.

Na początku Drogi 38 rośnie roślina, która produkuje Jagody. Weź je, bo będziesz ich potrzebować później. Na rogu między Drogami 39 i 39 jest ferma Miltank. Zła wiadomość jest taka, że ich cenny Miltank nie produkuje mleka. Czas pomóc! Daj temu Miltankowi siedem Jagód, a poczuje się lepiej. Po tym, jak Miltank się polepszy, właścicielka da ci TM 13 – Snore. Możesz też kupować mleko za 500$ od mężczyzny. Mleko może odzyskać 100 HP dla twojego Pokemona, ale facet sprzeda ci tylko jedno naraz.

Para trenerów z Pikachu będzie walczyć z tobą na Drodze 39.