New Bark Town, Droga 29

Rozpoczęcie gry

Zanim rozpoczniesz grę, kilka rzeczy się wydarzy. Najpierw zobaczysz intro, dość interesujące dla Gold/Silver/Crystal. Następnie wybierz opcję „Nowa gra”. Najpierw wybierasz czas. Domyślna godzina to 10:00. Nowa funkcja w wersji Crystal to wybór płci, który następuje przed wyborem czasu. Posłuchasz, jak profesor Oak mówi przez chwilę. Następnie wybierz swoje imię. Możesz wybrać gotowe imię lub stworzyć własne.

Twoja przygoda zaczyna się w twoim pokoju, jak zwykle. Musisz zejść po schodach i porozmawiać z mamą. Najpierw zapyta cię o datę i czy jest czas letni. Domyślny dzień to niedziela, ale możesz zmienić czas na dowolny, który chcesz. Dlaczego ustawiasz zegar? Ponieważ niektóre Pokemony pojawiają się tylko o określonych porach. Po tym da ci PokeGear.

Wybierz swojego Pokemona

Następnie wyjdź z domu i udaj się do olbrzymiego laboratorium, gdzie czeka na ciebie profesor Elm, profesor w G/S/C. Będziesz mógł wybrać trzy nowe startery:

Spr 2s 152.png

#152: CHIKORITA (Trawa)
Następca Bulbasaura. Uroczy mały Pokemon, ale bardzo słaby. Naprawdę potrzebujesz nie lada umiejętności, aby postawić na tego stworka! Poziom doświadczenia to EKSPERT, więc jak mówię jeszcze raz, jest to prawie niemożliwe, aby wybrać Chikoritę i chcieć pokonać innych trenerów.

Spr 2s 155.png

#155: CYNDAQUIL (Ogień)
Cyndaquil to najlepszy wybór. Poziom doświadczenia to ŁATWY. Mój Cyndaquil ewoluował w Typhlosiona w ciągu dwóch godzin. Każdy może iść z tym Pokemonem i zmiażdżyć swoich przeciwników. Pokemon typu Brock ze zmrużonymi oczami, ale na pewno najlepszy wybór, jeśli chcesz dać komuś w kość!

Spr 2s 158.png

#158: TOTODILE (Woda)
Ten Pokemon to następca Squirtle’a i jest też całkiem wesołym Pokemonem. Poziom doświadczenia to ŚREDNI. To Pokemon, który poprowadzi cię przez grę, więc może to być dobry wybór na startera.

Wybierz jednego (ja wybrałem Cyndaquila, który jest najłatwiejszą opcją), zmień jego imię, jeśli chcesz, i jest już twój! Prof. Elm wymieni z tobą numer telefonu i powie ci, żebyś poszukał jego przyjaciela, pana Pokemona. Powie ci też, że maszyna po lewej stronie górnej części ekranu może przywrócić HP twojego Pokemona. Jest to bardzo przydatne, ponieważ wiele razy twoje Pokemony mogą dostać KO. Laboratorium prof. Elma jest miejscem, gdzie można znaleźć specjalne przedmioty i umiejętności. Ale potrzeba na to czasu. Dostaniesz na to szansę w trakcie gry. Poniżej lista przedmiotów, które możesz tutaj dostać.

  • Potion: Przed wyjściem w podróż możesz otrzymać Potion od asystenta prof. Elma.
  • Pokeball x5: Po dostarczeniu Tajemniczego Jaja do prof. Elma da ci 5 pokeballi, wyrażając swoją wdzięczność.
  • Everstone: Po wykluciu Togepi zabierz je do profesora, aby otrzymać Everstone.
  • Master Ball: Po zdobyciu wszystkich ośmiu odznak sal w Johto prof. Elm nagrodzi cię Master Ballem!
  • S.S. Ticket: Po pokonaniu wszystkich członków Elite Four otrzymasz S.S. Ticket.

Zanim wyjdziesz poza miasto warto rozejrzeć się po okolicy. Nie ma tam jednak zbyt wiele do oglądania. Ale znajdziesz tego kolesia skradającego się za laboratorium profesora Elma. Jest to twój przyszły rywal. Gdy z nim porozmawiasz, odepchnie cię.

Na koniec wychodzisz na zewnątrz i rozpoczynasz swoją przygodę!

Droga 29

Wkrótce dotrzesz do drogi nr 29. Jest tu kilka Pokemonów, ale oczywiście nie możesz ich złapać, gdyż nie masz jeszcze Pokeballa. We wtorki pojawia się dziewczyna o imieniu Tuscany. Ma ona braci i siostry, którzy również pojawią się w określone dni w tygodniu (Monica w poniedziałek, Wesley w środę, Arthur w czwartek, Frieda w piątek, Santos w sobotę i Sunny w niedzielę). Oni dają specjalne przedmioty, które możesz „przyczepić” do swojego Pokemona, a które zwiększają określony typ ataków w zależności od przedmiotu. Ich imiona pojawią się w tej solucji. Tuscany da Ci Pink Bow, która wzmacnia ataki typu normalnego.