Goldenrod City

Rynek na dachu
Rynek na dachu

Ogromne miasto

Goldenrod City to Celadon City w Johto. Jest wypełnione wieloma domami, które możesz odwiedzić, i jest wiele rzeczy do zrobienia. PokeMart tam jest jak Celadon City Department Store. W wersji Crystal, Goldenrod City Department Store ma nowy rynek na dachu, który gości wyprzedaże. Trener o imieniu Camper Todd pojawia się tuż przed wejściem do miasta. Weź jego numer telefonu, a on zadzwoni do ciebie, gdy będzie wyprzedaż.

W piwnicy domu towarowego znajdują się trenerzy, którzy trenują i nie będą z tobą walczyć. Znajdziesz tam przedmioty, ale są blokowane przez pudła. Najpierw wjedź windą na inne piętro, a następnie zjedź do piwnicy, a te pudła znikną.

No dobrze, zanim zajmiemy się czymkolwiek innym, udajmy się prosto do sali. Zawsze pamiętaj, aby zapisać grę przed walką w sali, na wypadek gdybyś przegrał (co spowoduje utratę pieniędzy).

Potężny tank

Wszyscy trenerzy używają Pokemonów normalnych w Goldenrod Gym. Trzej trenerzy używający Jigglypuff pojawią się przed Whitney, liderką tej sali. Więc zanim zmierzysz się z Whitney, udaj się do Pokemon Center, aby obudzić wszystkie swoje Pokemony, chyba że żaden z nich nie został uśpiony.

No dobrze, nadszedł czas, aby walczyć z Whitney. Ta walka, w przeciwieństwie do poprzednich, jest super trudna. Jej Clefairy jest łatwe do pokonania, ale Miltank jest mocne! Miltank używa potężnego Rollout i pije dużo mleka, aby odzyskać siły po obrażeniach (widzisz, mleko jest dobre dla ciała). Doświadczony Geodude lub Onix przyda się w tym momencie. Sugeruję ominąć salę i udać się na Drogę 35, aby zdobyć nasz własny Rollout, a potem wrócić. Pokonaj Whitney i jej potężne Miltank i zdobądź 2,000 plus TM 45 – Attract. Nie dostaniesz od razu odznaki, ponieważ Whitney zacznie płakać. Porozmawiaj z trenerem pod nią, a potem znów z Whitney. Przestanie płakać i da ci Plain Badge.

Goldenrod City
Goldenrod City

Wieża radiowa

W mieście znajduje się stacja radiowa. Wejdź do środka i porozmawiaj z osobą na końcu lady. Zada ci pięć pytań, odpowiedz na nie w następującej kolejności: tak, tak, nie, tak, nie. Jeśli odpowiesz na wszystkie pytania poprawnie (co jest pewne, bo odpowiedzi są podane!), otrzymasz Radio Card dla swojego PokeGear.

W Crystal Buena (nowy prezenter radiowy) znajduje się na drugim piętrze. Jeśli z nią porozmawiasz, otrzymasz Blue Card. Codziennie w nocy (od godziny 18:00 do 24:00) ogłasza hasło. Jeśli pójdziesz do niej i powiesz jej hasło, otrzymasz punkty. Wymień te punkty na nagrody (np. trzy punkty można wymienić na Rare Candy).

Jeszcze kilka spraw

Kontynuuj spacer po mieście. Wejdź do kilku domów i wkrótce znajdziesz sklep rowerowy. Po prostu porozmawiaj z facetem i da ci darmowy rower. Teraz możesz jeździć rowerem, co jest dużo szybsze niż chodzenie na piechotę. Znajdziesz też dwa budynki, w których znajduje się podziemny tunel łączący je ze sobą. Zejdź tam. Zobaczysz tam kilku trenerów i jeśli znajdziesz itemball, będzie zawierać Coin Case. Teraz, że masz Coin Case, udaj się do Game Corner i zacznij grać!

Na piątym piętrze Goldenrod City Department Store facet jest skłonny wymienić swojego Machopa na Drowzee. Drowzee to świetny Pokemon, więc bym go nie wymienił. Ale jeśli złapałeś dwa, no cóż, wymień nadmiarowego.

Również w podziemnym przejściu jest salon Pokemon. Tam możesz pielęgnować swojego Pokemona, co sprawi, że będzie szczęśliwy.

W Goldenrod City jest też mężczyzna z kapeluszem, który zmieni imię twojego Pokemona.

TM 21 lub TM 27

W Goldenrod City Department Store znajdziesz kobietę na piątym piętrze. Ona da ci TM w niedziele, w zależności od tego, jak twój Pokemon cię lubi. Jeśli twój Pokemon cię lubi, da ci TM 27 – Return. Jeśli jednak twój Pokemon cię nie lubi, da ci TM 21 – Frustration.

Move Tutor

Osoba zwana Move Tutor (która podobno jest ojcem Billa) w wersji Crystal może nauczyć cię bardzo fajnych zdolności, ale za bardzo dużą cenę. Znajdziesz go po pokonaniu Elite Four poza Mt. Silver w soboty i środy. Za cenę 4000 monet, Move Tutor nauczy jednego z twoich Pokemonów Thunderbolt, Flamethrower lub Ice Beam. Możesz nauczyć się tylko jednego ruchu dziennie.

Więcej TM-ów

Jeśli udasz się do Goldenrod Game Corner, możesz otrzymać: TM 14 – Blizzard, TM 38 – Fire BlastTM #25 – Thunder, każdy za 5500 monet. TM 33 – Ice Punch, TM 41 – Thunder Punch, TM 48 – Fire Punch, każdy można kupić w Goldenrod Department Store za 3000$. W piwnicy PokeMart znajdziesz TM 35 – Sleep Talk.

Idź na północ

Teraz idź na północ, a wkrótce dotrzesz do National Park.