Blackthorn City, Droga 45 i 46, New Bark Town cz. 2

Pojedynek o odznakę

Clair jest liderką sali w Blackthorn City, prawdopodobnie pierwszym miejscem, do którego chcesz się udać po Pokemon Center. To ósma i ostatnia odznaka dla regionu Johto i ostatni krok do wejścia do Ligi Pokemon. Jeśli nie możesz wejść do tej sali z powodu faceta, który ją blokuje, zapomniałeś pokonać kogoś wcześniej w grze.

Przed walką z Clair, będziesz musiał wcisnąć trzy głazy do dziur, aby utworzyć ścieżkę nad rozgrzaną lawą pod spodem. Oczywiście, będziesz również walczył z trenerami.

Clair ma Pokemony typu smoczego, trzy Dragonair i jednego Kingdrę. Dostaniesz 4000$ za pokonanie jej. To wszystko. Nie dostaniesz jeszcze odznaki. Najpierw musisz popłynąć za salą do jaskini zwanej Dragon’s Den i zdobyć przedmiot zwany Dragon Fang.

Dragon’s Den

Aby dostać się do przedmiotu będziesz musiał minąć wir, więc będziesz potrzebować Pokemona z HM 06 – Whirlpool. Po zdobyciu Dragon Fang, Clair podejdzie do ciebie z Rising BadgeTM 24 – Dragonbreath. Teraz wszystkie Pokemony będą ci posłuszne i będziesz mógł używać Waterfall poza walkami.

W Crystal jest inaczej. Nie otrzymasz Dragon Fang. Zamiast tego wejdziesz do domu, zwanego Smoczym Sanktuarium. W środku zostaniesz zapytany o kilka kwestii dotyczących Pokemonów. Te pytania są dość łatwe, jeśli naprawdę jesteś dobrym trenerem Pokemonów. Jeśli odpowiesz na nie sprawnie, Clair podejdzie i da ci odznakę. Jeśli wrócisz do Dragon Shrine i porozmawiasz z głównym mędrcem, da ci on Dratini.

Odpowiedzi w quizie

Prawidłowe odpowiedzi są nieprzekreślone.

 1. „What are your Pokémon to you?”
  Pal
  Underling
  Friend

 2. „What helps you to win battles?”
  Strategy
  Raising
  Cheating

 3. „What kind of trainers do you wish to battle?”
  Weak person
  Tough person
  Anybody

 4. „What is the most important thing for raising Pokémon?”
  Love
  Violence
  Knowledge

 5. „Strong Pokémon, weak Pokémon. Which is more important?”
  Tough
  Both
  Weak

Wyjdź z Dragon’s Den, a zadzwoni do ciebie profesor Elm. Powie ci, że ma coś dla ciebie w New Bark Town.

Jeszcze dwie rzeczy

Ale zanim wyjdziesz, możesz usunąć ruchy TM lub HM ze swoich Pokemonów w domu nazwanym Move Deleter’s House.

Następnie spotkasz Santosa w sobotę. Da ci Spell Tag, który wzmacnia ataki typu ghost. Teraz czas wrócić do domu!

Droga 45 i 46

Gdy wracasz do New Bark Town, miniesz Drogi 45 i 46. Spotkasz kilku trenerów i zdobędziesz kilka przedmiotów. Ale uważaj! Gdy skoczysz przez wzgórze, nie możesz wrócić. Oznacza to, że będziesz musiał iść na południe.

Jak dobrze być w domu!

Wreszcie wróciłeś do New Bark Town! Idź do laboratorium profesora Elma, gdzie otrzymasz Masterball! Gdy masz ze sobą jeszcze Rainbow Wing, Silver Wing lub Clear Bell, możesz spróbować złapać jednego z legendarnych Pokemonów!

Legendarne Pokemony

Aby złapać Ho-oha, wróć do Ecruteak City i do Tin Tower. Znajdziesz Ho-oha na dachu, siedzącego na słońcu, czekając na swoje złapanie. Zapisz grę przed walką, ponieważ jest on tylko jeden! Ultra Ball powinien sobie z tym poradzić.

Nie możesz wejść na szczyt Tin Tower bez Rainbow Wing, które otrzymasz od dyrektora rozgłośni radiowej w Goldenrod City w Gold, od staruszka w Pewter City w Silver lub od strażników Tin Tower (po złapaniu trzech legendarnych psów i pokonaniu Elite Four) w Crystal.

Jeśli grasz w Crystal to na tym etapie gry w Tin Tower staniesz twarzą w twarz z legendarnym Suicune!

Wyspa na Drodze 41 skrywa ukryty dungeon, który jest nowym domem Lugii
Wyspa na Drodze 41 skrywa ukryty dungeon, który jest nowym domem Lugii

Aby złapać Lugię, udaj się do Whirl Islands, na południe od Olivine City. Będziesz potrzebować Pokemonów z Whirlpool, SurfFlash. Lugia ma również lv. 40 i da ci 1257 punktów doświadczenia, jeśli ją pokonasz. Ale nie rób tego, to przecież legendarny Pokemon.

Silver Wing dostaniesz od staruszka w Pewter City (Gold i Crystal) lub dyrektora rozgłośni radiowej w Goldenrod City (Silver).

Ruszajmy dalej

Po schwytaniu jednego z nich, wróć do New Bark Town i przygotuj się na Ligę Pokemon. Upewnij się, że masz Pokemona z SurfWaterfall. Teraz płyń na wschód od New Bark Town.