Ilex Forest, Droga 34

Kwaa!

Po Azalea Town, wejdziesz do Ilex Forest, lasu z dużymi drzewami i pewną rzeczą do zrobienia. Zobaczysz mężczyznę stojącego obok krzaków. Porozmawiaj z nim, a powie ci, że Farfetch’d jego szefa uciekł. Wejdź głębiej do lasu i zobaczysz Farfetch’d. Ścigaj go dookoła, wciskając przycisk „A”. Za każdym razem usłyszysz: Kwaa! W końcu Farfetch’d zostanie zwabiony z powrotem do mężczyzny. Stoi tam również nowy mężczyzna. Porozmawiaj z nim, a da ci HM 01 – Cut. Teraz przetnij nadający się do cięcia krzak, aby przejść na drugą stronę. Wszystko co musisz zrobić to wcisnąć „A”.

Kapliczka Celebi
Kapliczka Celebi

W wersji Crystal w pobliżu kapliczki Celebi możesz zobaczyć Celebi latającego wokół po umieszczeniu GS Ball w kapliczce. Pojawia się on jednak tylko w wersji japońskiej.

Teraz z główki!

Chodź po okolicy i znajdziesz faceta, który da ci TM 02 – Headbutt. To świetny i fajny nowy TM, który pozwala ci potrząsać tymi małymi drzewami ze śpiącymi Pokemonami.

Przetnij krzaki przed kapliczką Celebi, przejdź przez ścieżkę w lesie aż do połączonej bramy. W środku znajduje się dziewczyna, która da ci TM 12 – Sweet Scent. Ten ruch użyty poza walką przyciągnie do ciebie dzikie Pokemony.

Droga 34 (Day Care / Ośrodek hodowli)

Na Drodze 34 znajdziesz dom z starym mężczyzną i kobietą. Porozmawiaj z mężczyzną lub kobietą i on/ona weźmie jednego z twoich Pokemonów, aby go podnieść na poziom. Kosztuje to $100, świetna cena. W ogrodzie tego domu możesz hodować swoje Pokemony. Jak? Po prostu kliknij tutaj aby przeczytać poradnik o hodowli.

Stary mężczyzna da ci Odd Egg w wersji Crystal. Z tego jaja wykluje się Smoochum, Elekid, Cleffa, Igglybuff, Pichu, Magby, Tyrouge lub Togepi (jeden z baby Pokemonów). Jest losowe, co dostaniesz. Ale faktem jest, że niezależnie od tego, co się z niego wykluje, wszystkie będą mieć Dizzy Punch. Istnieje 50% szansy na to, że będzie shiny, ale jeśli nie, będzie miał bardzo złe statystyki.

Po chwili chodzenia, to wyskoczyło z mojego Odd Egg. To Pichu, a większość ludzi tego nie dostaje!

Zanim wejdziesz do Goldenrod City, jest plaża, którą możesz odwiedzić. Płyń na południe i zmierz się z trzema trenerami. Porozmawiaj z ostatnim trenerem, aby otrzymać Soft Sand. To wzmacnia ataki typu Rock.