Lake of Rage

Ukryta moc

Po lewej stronie jeziora jest kręta ścieżka, która wymaga Cut by przejść. Na samym szczycie jest chatka, a za twój trud mężczyzna wewnątrz domu da ci TM 10 – Hidden Power.

Na górze, blisko domu, gdzie dostałeś TM 10, znajdziesz Wesley’a w środę. Porozmawiaj z nim, a otrzymasz Blackbelt.

TM 43 – Detect można znaleźć na północ od Lake of Rage.

Czerwony Gyarados

Dotrzesz do Mahogany Town, ale znajdziesz tam członka Team Rocket, który blokuje drzwi do sali. Musisz znaleźć coś innego do zrobienia. Teraz idź na północ na Drogę 43, walcząc z trenerami i dzikimi Pokemonami. Dotrzesz do ogromnego jeziora, znanego jako Lake of Rage. Popływaj wokół środka i zobaczysz czerwonego Gyaradosa. Zapisz grę przed walką, aby jeśli go pokonasz, móc wyłączyć grę i zacząć od nowa.

Po złapaniu lub pokonaniu otrzymasz Red Scale, który możesz wymienić na Experience Share u Mr. Pokemona.

Spotkanie z Lancem

Po złapaniu/pokonaniu Czerwonego Gyaradosa, zobaczysz Lanca stojącego przy tablicy. Porozmawiaj z nim i powie ci, że w Mahogany Town jest tajne schronienie Rocket, gdzie nadawane są dziwne sygnały radiowe, dzięki którym Magikarp w jeziorze ewoluuje w Gyaradosa. Potrzebuje twojej pomocy. Odpowiedz tak. Teraz wróć do Mahogany Town.

Mahogany Town

W drodze powrotnej do Mahogany Town, możesz przejść przez budkę z czerwonym dachem. Uwaga! Są tam Rocketsi, którzy ukradną ci pieniądze. Później, po pozbyciu się Team Rocket, wróć po TM 36 – Sludge Bomb od mężczyzny wewnątrz.