Pallet Town, Droga 28

W laboratorium profesora Oaka

Porozmawiaj z Profesorem Oakiem w jego laboratorium (jeśli masz wszystkie osiem odznak Kanto), a on otworzy ścieżkę, która prowadzi do Silver Cave, znanej również jako Mt. Silver. Udaj się do Viridian City i kieruj się na wschód, w stronę Indigo Plateau. Wcześniej zablokowana ścieżka, którą blokowali dwaj mężczyźni, jest teraz otwarta. Stąd możesz kontynuować przez drzwi do Silver Cave lub udać się do Indigo Plateau, aby zmierzyć się z kimś, kto będzie łatwiejszym przeciwnikiem w porównaniu z walką, którą odbędziesz wewnątrz Silver Cave.

Po walce z rywalem na Mt. Moon, znów stoczycie ze sobą bitwę przed wejściem na górę po schodach w Indigo Plateau.

Idąc do Silver Cave (Droga 28), spotkasz silne dzikie Pokemon w powyżej 40 poziomu. Tuż przed wejściem do Silver Cave, ulecz swoje Pokemony lub zmień Pokemona w Pokemon Center zlokalizowanym w samym środku pustkowia.

Steel Wing

Na prawo od Pokemon Center znajdują się dwa możliwe do przecięcia krzaki. Przetnij je, idź dalej, a dojdziesz do domu. W środku jest pani, która da ci TM 47 – Steel Wing. Teraz wróć w okolice Pokemon Center i wejdź do Silver Cave. Będziesz potrzebować Flash, aby cokolwiek widzieć.