Cinnabar Island, Seafoam Island, Viridian City

Cinnabar Island

Kiedy dotrzesz na wyspę Cinnabar, porozmawiaj z jedyną osobą, którą znajdziesz. To Blue. Powie ci, że był byłym mistrzem (dopóki Red go nie pokonał), i abyś później udał się do Viridian City i wyzwał go na pojedynek. Od Blue dowiesz się, że wybuchł wulkan, a sala trenera Blaine’a została zniszczona. Przeniósł się na wyspę Seafoam. Udaj się więc tam teraz!

Seafoam Island

Na wyspie Seafoamnie ma za dużo do robienia, poza wyzwaniem lidera sali, Blaine’a. Ma tylko trzy Pokemony ogniste i łatwo go pokonasz Pokemonami wodnymi. Zdobędziesz 5000$ i Volcano Badge za wygraną. Teraz udaj się do Viridian City, aby stoczyć ostatnią walkę w sali.

Viridian City

Gruby pożeracz ognia (oni zawsze są grubi) powie Ci, że miał dziwny sen i da ci TM 42 – Dream Eater.

Świetnym miejscem w Viridian City, aby podnieść poziom swoich Pokemonów, jest Trainer House (obok PokeMartu), otwarty codziennie. Pójdź na dół i porozmawiaj z kobietą. Odpowiedz tak, a znajdziesz trenera, który wygląda dokładnie jak ty. Ma Meganium, Typlosion i Feraligatr, wszystkie poziom 50. Zauważ, że możesz walczyć tylko raz dziennie.

Ostatnia sala

Udaj się do Sali Viridian, aby zmierzyć się z Blue. Zajął miejsce Giovanniego jako lider sali. Używa różnych typów Pokemonów, więc jest trudniej wygrać niż w innych salach.

Po otrzymaniu Earth Badge od Blue’a, udaj się prosto do Pallet Town.