Cherrygrove City, Droga 30 i 31

Cherrygrove City
Cherrygrove City

Cherrygrove City

Porozmawiaj z starszym mężczyzną tuż przed wejściem do miasta. Był trenerem Pokemonów przez długi czas, więc wie dużo o świecie. Weź udział w jego wycieczce po Cherrygrove City i da ci Map Card Add-On, który będzie dostępny za pośrednictwem PokeGear. To miasto nie ma sali, ale ma Pokemon Center i sklep. Nie możesz jeszcze kupić Pokeballa, dopóki nie odwiedzisz Prof. Elma, aby dostarczyć jajko.

Droga 30 i 31

Idź na północ, aż dojdziesz do domu. W tym domu mieszka mężczyzna, który zna się na jagodach z Cherrygrove City i nauczy cię, jak ich używać. W trakcie swoich podróży spotkasz wiele różnych rodzajów jagód.

Po opuszczeniu tego domu, skręć na zachód i idź na północ ścieżką. Spotkasz następujących trenerów po dostarczeniu jajka do Prof. Elma: Joey, Mikey, Don i Wade. Ich poziomy Pokemonów wynoszą od 2 do 4, więc nie będzie tak trudno je pokonać. Joey i Wade dadzą ci swoje numery telefonów, jeśli z nimi porozmawiasz po walce.

Mr. Pokemon

Mr. Pokemon przedstawi się, a następnie Prof. Oak da ci zaawansowany technologicznie Pokedex. Mr. Pokemon posiada dziwne jajko, które Profesor Elm ma badać, więc musisz ostrożnie wrócić z nim do jego laboratorium w New Bark Town. Powróć później do domu Mr. Pokemona po zebraniu Red Scale, a on da ci przedmiot Experience Share jako nagrodę. Profesor Oak spieszy się do Goldenrod City. Wyjdź z domu, a Prof. Elm zadzwoni do ciebie, mówiąc, żebyś wrócił do New Bark Town.

Twój rywal

Właśnie zamierzasz opuścić Cherrygrove City, gdy chłopak o rudych włosach o imieniu ??? zacznie z tobą walczyć. Jest to twój przyszły rywal. Jego Pokemon będzie miał przewagę nad twoim Pokemonem. Twój przyszły rywal ukradł jednego z Pokemonów Elma. Policjant jest w laboratorium z profesorem Elmem. Teraz powiedz mu, jak nazywa się ten koleś.

Teraz będziesz musiał wybrać imię dla swojego rywala. Po tym Profesor Oak mówi ci, żebyś odwiedził swoją mamę.

Wychodząc, naukowiec da Ci pięć Pokeballi. Teraz idź odwiedzić mamę, a ona zapyta Cię, czy chciałbyś, aby zachowała część Twoich pieniędzy na wypadek, gdybyś „wypłowiał”. Facet o imieniu Dude będzie chciał ci pokazać, jak używać twoich nowych Pokeballi do łapania Pokemonów. Zignorujmy go, ponieważ już wiemy, jak to robić, i idźmy dalej. Teraz możesz poszukać Pokemonów o wyższych poziomach do złapania.