Mahogany Town

Sklep

Po przybyciu do miasta, udaj się do centrum, gdzie znajdziesz dom. W środku, facet sprzedaje różne rzeczy. Znajdziesz tu Lanca, który pokaże ci tajne drzwi do Kryjówki Rocket.

Kryjówka Rocket

Teraz jesteś w Kryjówce Rocket. Na pierwszym piętrze są wiele posągów. Zawsze gdy miniesz jeden, członek Rocket (znany też jako Rocket Grunt) będzie z tobą walczyć. Powiedzą ci, że w każdym z tych posągów jest kamera, a żeby ją wyłączyć, musisz nacisnąć przełącznik. Przełącznik znajduje się na tym samotnym komputerze, do którego możesz się dostać po pokonaniu naukowca w środku.

Wejdź po schodach i znajdziesz się na drugim piętrze. Tam porozmawiaj z Lancem i on uleczy twoje Pokemony. Teraz pokonaj dwóch członków Rocket i udaj się na trzecie piętro.

Na trzecim piętrze Lance ponownie do ciebie podejdzie. Powie ci, że aby otworzyć drzwi na tej kondygnacji, potrzebujesz dwóch haseł od Team Rocket. Dwaj członkowie Rocket, którzy posiadają te hasła, znajdują się na tym poziomie. Pierwszy z nich to Rocket Girl, która znajduje się przy komputerze. Da ci hasło, jeśli po walce z nią do niej podejdziesz. Drugi członek znajduje się obok dwóch kul Pokeball. Porozmawiaj z nim po walce, a da ci swoje hasło. Podążaj za schodami aż do zamkniętych drzwi. Twój rywal do ciebie podejdzie, ale nie będzie z tobą walczył. Otwórz drzwi i zmierz się z Szefem Rocket. Porozmawiaj z Murkrow po jego wyjściu, a da ci ostatnie hasło: Hail Giovanni. Teraz wróć na drugie piętro i otwórz zamknięte drzwi.

Sygnały radiowe

Nadal jesteś na drugim piętrze. Po odblokowaniu drzwi, dwóch wysoko postawionych pracowników Rocket przyjdzie, by zmierzyć się z tobą w pojedynku. Lance zaproponuje, żeby podzielić pracę i on zmierzy się z jednym z nich, a ty z drugim. Po zakończeniu walki, Lance powie ci, że sygnały radiowe muszą zostać zatrzymane. Ponieważ nie ma żadnego wyłącznika, będziesz musiał walczyć z Electrode. Złap je lub pokonaj. Lance wówczas da ci HM 06 – Whirlpool.

Pryce

Wreszcie nadszedł czas, by zmierzyć się z liderem sali w Mahogany, Pryce’em. Będziesz musiał iść pewną drogą, jak pokazano na grafice po prawej. Po pokonaniu Pryce’a, przyzna Ci on $3100, TM 16 – Icy Wind oraz Glacier Badge. To odznaczenie pozwoli Ci używać Whirlpool poza walkami.

Team Rocket sprawia kłopoty…

No dobrze, po otrzymaniu siódmej (przedostatniej) odznaki, masz uśmiech na twarzy i jesteś gotów udać się do następnego miasta. No niestety, nie możesz. Professor Elm mówi ci, że musisz najpierw wrócić do Goldenrod City. Wróć tam, aby walczyć z kolejnymi Rocketsami.