Pewter City, Mt. Moon

Skalne i wodne Pokemony

Kiedy dotrzesz do Pewter City, udaj się do sali. Tam Brock zaprosi cię do walki. Tym razem ma wodne Pokemony wraz z swoimi Pokemonami kamiennymi, więc Pokemon typu trawa byłby najlepszym wyborem.

$4200 to nagroda za zwycięstwo, plus Boulder Badge.

Staruszek podaruje ci skrzydła

Zanim opuścisz miasto, porozmawiaj z starszym mężczyzną, aby otrzymać Rainbow Wing (Silver) lub Silver Wing (Gold). W Crystal otrzymasz Silver Wing, aby złapać Lugię na Whirl Islands. Ho-oh może być złapany w Crystal po złapaniu wszystkich trzech legendarnych psów i powrocie do Tin Tower. Teraz idź do Mt. Moon.

Mount Moon

Twój rywal przychodzi i zmierzy się z tobą – to idealny czas, aby zdobyć trochę doświadczenia. Jego Pokemony stają się coraz potężniejsze. Pokonaj go, a otrzymasz 4500$.

W poniedziałki w Mt. Moon pojawiają się tańczące Clefairy. Gdy podchodzisz do nich, rozpraszają się. Podejdź do skały, gdzie były, i znajdziesz Moon Stone.

Teraz ruszaj na południe do Pewter City i kontynuuj podróż na południe aż do wyspy Cinnabar. Nie zatrzymuj się w Viridian City, ponieważ lidera sali tam nie ma, ani w Pallet Town.