Recenzja Pokemon Yellow

Pokemon Yellow to gra, która jest uzupełnieniem dwóch poprzednich części Pokemon Red/Blue. Gracz wciela się w niezdarnego Asha, który marzy o zostaniu najlepszym trenerem Pokemonów na świecie. W trakcie gry będzie musiał zdobyć 151 Pokemonów, wypełnić encyklopedię Pokemonów (Pokedex) oraz pokonać przeciwników z pomocą swoich podopiecznych.

Fabuła

Pokemon Yellow opiera się na wątkach fabularnych znanych z animowanej bajki o tej samej nazwie. Gracz wciela się w Asha, który chce zostać najlepszym trenerem Pokemonów. Będzie musiał przemierzyć dużą mapę, walczyć z przeciwnikami i zdobywać kolejne Pokemony. W grze pojawia się również Gary, wnuczek profesora Oaka, który motywuje gracza do dalszej walki o tytuł najlepszego trenera.

Mechanika

Pokemon Yellow to klasyczna gra RPG, w której gracz wciela się w trenera pokemonów i zbiera stadko swoich podopiecznych, by z nimi rywalizować z innymi trenerami. Gra oferuje 151 różnych pokemonów do złapania i wytrenowania, co stanowi spore wyzwanie dla graczy. Walki toczone są w systemie turowym, a celem jest osłabienie przeciwnika do minimalnego poziomu zdrowia i złapanie go za pomocą specjalnej piłki – pokeballa.

Grając, przemierzamy dużą mapę, gdzie potykamy się o różnego rodzaju pokemony, które czekają na to, by zostać złapane i włączone do naszego zespołu. Nasze stworki rosną w siłę, uczą się nowych technik i ewoluują, a my kierujemy ich działaniami jako ich trener.

Oprawa graficzna

Pokemon Yellow to gra z lat 90-tych, więc jej oprawa graficzna nie jest już tak atrakcyjna jak współczesne gry. Animacje walk są dość skromne, a same pokemony wyglądają dość topornie. Mimo to, Pokemon Yellow wyróżnia się przyjemną, kolorową oprawą graficzną. W grze zobaczymy wiele różnorodnych potworów, które prezentują się bardzo szczegółowo. Również mapa jest duża i bogata w detale, dzięki czemu podróżowanie po niej jest ciekawe i nie nudzi się.

Ogólna ocena

Pokemon Yellow to gra, która charakteryzuje się brakiem przemocy, co jest rzadko spotykanym czynnikiem w świecie elektronicznej rozrywki. Gracze muszą zdobyć 8 odznak od trenerów o różnych rodzajach pokemonów, aby rozpocząć grę w Lidze Pokemon. Walczymy z oponentami, którzy posiadają pokemonów ognistych lub wodnych, i musimy zaplanować strategię w celu wygrania walki. Pokemoni mają różne słabości i odporności na typy pokemonów, więc trzeba dokładnie wybierać walczących pokemonów. Możemy też korzystać z regenerujących napojów, zwiększających siłę i wskrzeszających pokemonów. W grze dostępne są różne przedmioty, które można wykorzystać do jazdy na rowerze, łowienia ryb lub nauki nowych technik.

Podsumowanie

„Pokemon Yellow” to klasyczna gra RPG, w której rozgrywka jest najważniejsza. Chociaż gra pochodzi z czasów panowania GB, a więc grafika nie jest zbyt wymagająca, to jednak silnik sprawdza się doskonale. Ataki pokemonów są ograniczone do kilku klatek animacji, ale nie przeszkadza to w zabawie. Muzyka w tle jest słodka i potrafi zostawać w głowie. Polecam tę grę wszystkim miłośnikom pokemonów i RPG-ów, ponieważ jest ona bardzo wciągająca. Złapcie je wszystkie!