Poradnik do Pokemon Blue cz. 2

Celadon City

1. Kierunek – Celadon!

Będąc w tej chwili w Lavender, nic nie zdziałamy, udajemy się na zachód, gdzie wchodzimy na drogę 7, tam walczymy z kilkoma trenerami i wchodzimy do budynku z podziemnych przejściem. Gdy z niego już wyjdziemy, udajemy się kawałek na północ a potem na zachód i jesteśmy w Celadon!

2. Weźmy Eevee

Na samym początku pobytu w mieście warto udać na północ miasta, wejść za bloki i do jednego wtargnąć tylnym wejściem. Następnie po schodach wchodzimy na samą górę, a tam będzie leżał Pokeball z Eevee, który możemy wziąć.

3. Lider – Erika

Następnie, gdy już wyleczymy Pokemony udajemy się na dół miasta, gdzie ścinamy drzewko CUTem a potem idziemy w stronę gymu. Tam czeka na nas Erika, liderka która posiada Victreebel Lv. 29, Tangela Lv. 24 i Vileplume Lv. 29

4. Zespół R po raz kolejny

Jedyne już co nam zostało do wykonania w mieście to pokonanie grasującego tutaj zespołu R. W tym celu udajemy się do kasyna – Celadon Game Corner, w budynku za półkami, będzie stał członek zespołu R. Walczymy z nim. Po wygraniu pojedynku, zniknie, my wtedy podchodzimy do plakatu będącego na ścianie, a okaże się że on otwiera kryjówkę zespołu R! Teraz, możemy zebrać 12 wartościowych itemów takich jak różne TMy, Iron oraz najważniejszy przedmiot Lift Key. Gdy go już zbierzemy, udajemy się na drugie piętro, gdzie wsiadamy do windy i jedziemy na czwarte piętro, a tam czeka na nas już szef Team Rocket – Giovanni, z którym toczymy walkę.

5. Kupmy napój i weźmy HM FLY

Póki jesteśmy jeszcze w Celadon, udajmy się do tamtejszego, dużego PokeMart, na sam dach, gdzie w automacie kupujemy, któryś z napojów, a następnie idźmy na zachód miasta, i przed budynkiem łączącym drogę 16 i drogą rowerową ścinamy drzewko za pomocą Cuta i udajmy się prawo, a tam będzie mały domek i dostaniemy HM03 – Fly.

6.Powrót do Lavender

Teraz znaną już nam drogą wracamy do Lavender, gdzie wchodzimy do największa budynku – wieży duchów, tam wchodzimy na sam szczyt, po drodze spotkamy naszego rywala. W pewnym momencie, dojdziemy do schodów na których zaatakuje nas duch Marowaka, jeśli chcemy go pokonać musimy posiadać Silph Scope, które zdobyliśmy pokonując Giovanni’'ego. Po wygraniu wchodzimy po schodach i pokonujemy Rocketów, a następnie spotkamy pana Fuji, który podziękuje nam za uratowania i ofiaruje nam PokeFlet.

Saffron City

1. Znowu oni!

Aby dostać się do Saffron musimy mieć napój, który kupiliśmy w Celadon City, wtedy strażnik nas przepuści. Będąc już w mieście idziemy do największego budynku – Silph Co. gdzie znowu czeka nas pokonanie parunastu Rocketów, gdy już znajdziemy osobę, która da nam za darmo Laprasa, jesteśmy blisko, zaczepi znowu nas nasz rywal, który oczywiście będzie chciał walczyć, a potem będziemy przy Giovannim, którego oczywiście musimy pokonać, po zwycięstwie, osoba będąca w pomieszczeniu nam podziękuje i otrzymamy od niej MasterBalla.

2. Dwa GYMy

W Saffron znajdują się dwa Gymy, jeden to Dojo a drugi oficjalny, początkowo warto wybrać się do tego mniejszego, tam pokonując trenera mamy możliwość wybrania jednego z dwóch pokemonów – Hitmonchan lub Hitmonlee.

Następnie udajemy się już do tego oficjalnego gymu, gdzie toczymy pojedynek z Sabriną jej pokemony to: Kadabra Lv. 38, Mr. Mime Lv. 37, Venomoth Lv. 37, Alakazam Lv. 43.

3. W drodze do Fuchsia!

Po tym wszystkim, wracamy do Celadon i udajemy się na drogę 16, gdzie budzimy Snorlaxa Pokefletem, a następnie zjeżdżamy na sam dół drogi rowerowej i jesteśmy już w Fuchsia!

Fuchsia City

1. Koga i jego trujące Pokemony

W mieście, najpierw najlepiej udać się do Gymu, gdzie czeka na nas Koga, jego pokemony to: Koffing Lv. 37, Muk Lv. 39, Koffing Lv. 37, Weezing Lv. 43

2. Safari Zone czeka na nas!

Teraz dość ważną rzeczą, jest udanie się do Safari Zone, gdzie mamy możliwość zdobycia HM03 – Surf. oraz szczękę, którą oddajemy w jednym z domków w Fuchsia a w zamian otrzymujemy HM04 – Strenth.

3. Wyprawa do Cinnabar

Teraz musimy dopłynąć do Cinnabar, w tym celu lecimy do Pallet Town, kierujemy się na południe i płyniemy w dół, dopóki nie znajdziemy się na mieście-wyspie.

Cinnabar Islands

1.Mistrz zagadek!

Gym w tym mieście aktualnie jest zamknięty – musimy znaleźć klucz, który jest w budynku Pokemon Mansion (na lewo od Gymu), tam za pomocą przełączników będziemy otwierali drzwi i znajdziemy Secret Key. Teraz wychodzimy z budynku i udajemy się do Gymu. Tam odpowiadamy poprawnie na zadawane pytania (odpowiedzi: YES, NO, NO, NO, YES, NO) a następnie walczymy z liderem Blainem i jego pokemonami: Growlithe Lv. 42, Ponyta Lv. 40 , Rapidash Lv. 42, Arcanine Lv. 47.

2. Teraz do Viridian!

Po zdobyciu naszej odznaki, lecimy do Viridian, tamtejszy Gym jest już otwarty a liderem jest…Giovanni! Jego pokemony to: Rhyhorn Lv. 45, Dugtrio Lv. 42, Nidoqueen Lv. 44, Nidoking Lv. 45, Rhydon Lv. 50 i wzbogacamy się właśnie o ósmą, ostatnią odznakę!

Victory Road i Liga Pokemon

1. Droga do ligi

Z Viridian City kierujemy się na zachód, gdzie czekają na nas ochroniarze, którzy będą sprawdzać czy posiadamy daną odznakę, a następnie będziemy przejść jaskinię Victory Road, w której znajduje się Moltres (więcej w dziale Legendarne Ptaki)

2. Elitarna Czwórka

Po wyjściu z jaskini stoi przed nami już budynek Ligi Pokemon, przed wejściem do pojedynków trzeba ubezpieczyć w różne Potiony, Ethery, Revive’'y, Full Heala, gdyż musimy pokonać Elitarną Czwórkę, posiadają oni Pokemony na poziomach 53-62 a na samym końcu nasz rywal który ma pokemony na levelach 59-65. Tak więc przed wejściem do ligi należy się zastanowić czy jesteśmy na to gotowi.

Koniec

W tym momencie kończy się nasza solucja, jednak nie gra, ciągle nie mamy wszystkich 151 pokemonów. Mamy nadzieję, że dzięki nam przeszliście bez większego problemu grę.