Jesteśmy z Pokemonami od 1996. Dołączysz do nas?

Co takiego jest w tych niepozornych stworzeniach, że miliony ludzi na całym świecie już od kilkunastu lat łapią je, trenują i wysyłają na niezapomniane bitwy? Najlepiej jeśli sam się tego przekonasz — Dołącz do nas! Wejdź do świata Pokemonów!

Jesteśmy pewni, że wspaniałe chwile, których doświadczysz w grach Pokemon, zapamiętasz na długo! To są gry, których się nie zapomina. Gwarantujemy to!

Pallet Town

Przygodę czas zacząć!

Budzimy się w pokoju, w swoim własnym mieszkanku, gdzie praktycznie rozpoczyna się nasza przygoda. W komputerze znajduje się darmowe Potion, które może okazać się przydatne w pojedynku z Rywalem. Po wybraniu Item'u, schodzimy na dół, gdzie koniecznie zamieniamy zdanie z naszą mamą. Następnie wychodzimy z domku. Teraz, jeśli bardzo chcemy, udajemy się porozmawiać z mieszkańcami naszej rodzinnej miejscowości. Jeśli z kolei zamierzamy raczej skoncentrować się na błyskawicznym przejściu gry, od razu udajmy się na północ, gdzie spotkamy się z Oak'iem. Sąsiad zabierze nas do swojego Laboratorium, gdzie stajemy przed ciężkim wyborem naszego starter'a.

Ja osobiście nie doradzę Ci, którego Stworka wybrać. Zależy to raczej od prywatnych preferencji. Ponieważ wiem, że nie będę się bawić z innymi Ognistymi Pokami, a w planie mam zamiar dołożyć Trawiaste i Wodne istoty, dlatego sam wybrałem Charmander'a. Gary (przyjmijmy, że tak nazwie się rywal w mojej solucji), zawsze wskaże Pokémon'a, który posiada nad naszym przewagę. Szczęśliwi i pełni energi zamierzamy się ulotnić, kiedy drogę zastępuje nam wnuk Profesor'a, wyzywając nas na pojedynek. Nie będzie to z pewnością łatwe starcie, jednak jeśli skupimy się głównie na zadawaniu obrażeń, wygraną mamy raczej w kieszeni. W wypadku, gdyby nasze HP kurczyło się zbyt szybko, użyjmy Potion, który wyciągneliśmy z komputera. Wygrana gwarantuje nam około 70 EXP, co z pewnością podniesie nas na 6 poziom. Po skończonej potyczce opuszczamy miasto, ruszając trenować.

Pierwsze różnice!

W Żółtej Edycji nie mamy zbytniego pola do manewru, po prostu bierzemy to, co Profesor Oak nam daje. Tym "czymś" jest oczywiście Pikachu, wręczony w ramach rekompensaty za zabranego Eevee. Tego Normalnego Stworka otrzyma oczywiście Gary. Teraz pozostaje nam już wybrać poziom trudności, jaki będziemy mieli w grze. Jeżeli dwa razy przegramy z Rywalem (zarówno w Laboratorium, jak i na Trasie 22), jego Eevee zamieni się w Vaporeon'a (łatwy), jeżeli raz wygramy, a raz przegramy (nie ważne gdzie), otrzyma on Flareon'a (średni), jeżeli pokonamy go w obydwu starciach, ewoluuje on swojego pupilka w Jolteon'a (trudny). Oczywiście, są też plusy tej zmiany, z których najlepszym jest chyba nasz nowy toważysz, który zaraz po pojedynku wydostaje się na zewnątrz.